Garanti İlaçlama

Akrebin Zararları

Yaşam süren haşere türlerinin bir kısmı zehir taşımaktadır. Zehir taşıyan haşere türlerinin insanları sokması veya ısırması sonucu ciddi sağlık problemleri yaşanmaktadır. Yapılan araştırmalar sonucu bir yılda ortalama yüz bin kişinin akrep sokması ile karşı karşıya kaldığı belirlenmiştir. Akrep sokması sonucu hayatını kaybeden insanlar bulunmaktadır.

Akrep sokması sonucu kişide seyreden belirtiler;

Akrebin soktuğu bölgede ağrı, yanma, kızarıklık şişlik, tansiyon düşüklüğü, çarpıntı, çift görme, nefes darlığı, kas ağrısı gibi belirtiler görülmektedir.

Akrep sokması sonucu en yakın sağlık kuruluşuna başvurmalısınız. Aynı zamanda akrep görülen bölge mutlaka profesyonel ilaçlama firmaları tarafından ilaçlanmalıdır. Çünkü akrepler topluluk halinde yaşayan canlılardır. Akrep görülen bölgede birden fazla akrebin olması olası bir durumdur. Yapılacak akrep ilaçlama uygulamaları sayesinde yaşam alanlarınız akreplerden tamamen arınacaktır.

Akrep İlaçlama

Akrep yumurta bırakarak ürer. Yavrularını sırtında taşıyan anne akrep belli bir süre sonra yavrularını içinde bulunduğu ortama bırakır. Ortama yayılan yavrular kısa süre sonra ergin hale ulaşarak yumurta yapma aşamasına girerler. Akrepler en dayanıklı böcek türleri arasında yer almaktadır. Yapılan bir deneyde akrepler buz kalıplarına koyularak dondurulmuştur. Bir hafta sonra buz kalıplarından çıkarılan akreplerin çok kısa bir süre sonra yeniden hareket ederek gezmeye başladıkları görülmüştür.

Garanti ilaçlama, akrep ilaçlama servisiyle sizlere günün 24 saati kesintisiz ilaçlama hizmeti vermektedir. Firmamız bünyesinde görev alan uzman kadromuz eşliğinde akrepleri kısa sürede yakalayarak etkisiz hale getirmekteyiz. Akrep ilaçlama uygulamalarında kullanmakta olduğumuz ilaçların tümü Sağlık Bakanlığı’ndan onaylıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir