Garanti İlaçlama

Apartman İlaçlama Fiyatları

Ağırlıklı olarak ilkbahar döneminde gerçekleştirilen apartman ilaçlama hizmeti, ortak alan olarak geçmektedir. Apartman ilaçlama fiyatları ise ortak alanların toplam metrekaresi üzerinden hesaplanarak belirlenmektedir. Binada kaç kat olduğu, her katta bulunan daire sayısı, bahçe ve garaj var mı yok mu, çatı katı, bahçe ve garajın/ bodrumun ilaçlanıp ilaçlanmayacağı, dairelere işlem yapılıp yapılmayacağı gibi kıstaslar, fiyatı belirlemede etkin rol oynayan durumlardır.

Apartman ilaçlama fiyatı nasıl hesaplanır?

Apartmanlarda her bir merdiven boşluğu 20 metrekare olarak hesaplanır. Diyelim ki 4 katlı bir apartmanın ilaçlamasının yapılmasını istiyorsunuz. Bu durumda 80 metrekarelik bir apartman iç alanı olduğu anlamına gelir. Eğer çatı ve bodrumu da ilaçlatmak istiyorsanız, bu alanların da metrekarelerinin iç alan metrekaresine eklenmesi gerekmektedir. Eğer bodrum garaj ya da çatının metrekaresini bilmiyorsanız, katlarda bulunan daire ve bu dairelerin metrekareleri üzerinden alan hesaplanır. Diyelim ki her bir katta 2 daire var ve her bir daire 100 metrekare. O zaman çatınızın metrekaresi 200 metrekaredir. Garajın metrekaresi de çatıyla aynı ölçüdedir.

Bu durumda apartmanınızın ilaçlanacak toplam alanı 280 metrekaredir. Bahçe de dâhil edilecekse o bölgenin metrekaresinin de eklenmesi gerekiyor. Apartman ilaçlama fiyatları hesaplanırken metrekare dışında, mekanda kullanılacak ilacın miktarı, apartmandaki dairelerin de ilaçlanıp ilaçlanmayacağı, yapılacak ilaçlı işlemin tekniği de etkileyici bir rol oynamaktadır.

İlaçlama esnasında alanın boş kalması yeterlidir. İşlem sonrasında alanın kapalı kalmasına gerek yoktur. Apartmanlarda en sık fare, hamam böceği ve pire şikayetleri gelmektedir. İşlem sonrasında alanda ıslak temizlik 1 hafta 10 gün yapılmamalıdır. Eğer bahçe alanı büyükse ve evcil hayvan varsa fare ilaçlamada istasyon önerilir. Ortak alanlarda jel ilaçlama yapılmamaktadır. Apartmanlarda ağırlıklı olarak sıvı ilaçlama işlemi yapılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir