Garanti İlaçlama

Bina İlaçlama

Bina ilaçlama işlemleri, binanın ortak alanlarına yuva yapmış haşere ve kemirgenleri yok etmek için yapılabildiği gibi; tek bir dairede bulunan ve buradan yayılan zararlılardan kurtulmak için de yapılabilir. Binada temizliği ve hijyeni sağlamak için yapılan ilaçlama işlemlerinde, dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Bunların başında, lokal uygulamalardan kaçınmak ve haşerelerin görüldüğü alanların yanı sıra görülmediği alanlarda da böcek ilaçlama uygulaması yapmak gelir. Zira, haşereler larvalarını her alana yaymakta ve bu şekilde çok hızlı bir yayılım göstermektedir.

Hamam böceği, fare, karınca ve pire gibi zararlı canlıları yok etmek için yapılan böcek ilaçlama işlemlerinde kaliteli haşere ilaçlarının kullanılması gereklidir. Aksi durumlarda, kullanılan ilaçlar, başta solunum yolları olmak üzere, birçok hastalığa yol açabileceği gibi vücut sistemini de olumsuz yönde etkileyebilir. Bu nedenle bina ilaçlama işlemlerinde, kalite kıstaslarına dikkat edilmesi ve Sağlık Bakanlığından onaylı ilaçlama firmaları tarafından hizmet alınmaması gerekmektedir.

Bina ilaçlama hem ortak alanlar için, hem de binanın her bölgesi için uygulanabilir. Çatı, bodrum, bahçe, asansör ve merdiven boşlukları gibi ortak alanlar için yapılan böcek ilaçlama işlemleri, binada bulunan ve binaya giriş yapabilecek haşerelere karşı önlem oluşturmaktadır. Bunun yanı sıra, hem tüm daireler hem de ortak alanların ilaçlanması, haşere ve kemirgenler ile en etkili mücadele şeklidir. Zira bu yöntemde, zararlı canlılara karşı üst düzeyde koruma sağlanmış olacağı gibi, ortama haşere ya da kemirgen girişi de engellenmiş olacak ve tüm alanların dezenfekte edilmesi sağlanacaktır.

Daire ilaçlama işlemlerine oranla, bina ilaçlama uygulamaları, zararlı canlılara karşı daha etkili sonuç verdiği gibi, ilaçlama fiyatları bakımından da daha ekonomiktir. Bina ilaçlama fiyatları, tek bir dairede yapılan pest kontrol işleminden çok daha ucuza mal olduğu gibi, daha büyük koruma sağladığından, bilhassa yaz döneminde çok sık yaptırılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir