Garanti İlaçlama

Bitlenme Nasıl Olur?

Bit haşeresi kan emerek beslenen haşere grupları arasında yer alır. Bu zararlı canlı oldukça kolay bulaşabilmekte, insanların kıllı bölgelerinde, genellikle başlarında bulunmaktadır. Aşırı kaşıntılar ile fark edilen bitten kurtulmak için öncelikle doktorlar tarafından önerilen bit ilaçları ve özel olarak hazırlanmış bit tarakları kullanılmalıdır. Ancak bu yapılanlar bit haşeresinden tamamen kurtulunduğu anlamına gelmez. Zira bitler her yerde olabilecek zararlılardır ve bit ilaçlama ile olabilme ihtimalleri dahi bulunan yerler dezenfekte edilmelidir. Bu işlem yapılmaz ise, ilerleyen zamanlarda bit ile mücadele zorlaşacak, bu haşere sorunları ile, bitlenme problemi ile yeniden karşılaşılacaktır.

Bitler Temiz Olan Yerlerde de Yaşar

Bitlerin sadece temiz olmayan saçlarda görüldüğü bilinmektedir. Ancak bu bilgi yanlıştır. Çünkü bitler temiz saçlara da bulaşabilen haşerelerdir. Bitli kişilerin kullandıkları tarak, toka, şapka gibi özel eşyalardan bir diğer kişiye kolayca bit bulaşabilir. Bu duruma bitlenme denir. Bitlenmeye maruz kalmamak adına herkesin özel eşyaları kullanılmamalı ve kişiler ile yakın temaslarda bulunulmamalıdır. Her önleme karşı başınızda bit olduğuna dair belirtiler ile karşılaşıyorsanız sağlık kuruluşlarından yardım almalısınız. Ayrıca sıkça bitlenen her kişi, bulundukları yerlere periyodik olarak bit ilaçlama yaptırmalıdır.

Bit ilaçlama sıvı ilaçlar kullanılarak yapılır ve yapıldığı alanlarda bu ilaçların insanlarla temaslarının önlenmesi amacı ile önlemler alınmalıdır. Bu önlemlerin detaylarını ve bit ilaçlama hakkındaki bilgileri alabilmek için Garanti ilaçlama firmamıza 7/24 ulaşarak, müşteri temsilcilerimiz ile irtibat kurmanız mümkündür. Ayrıca firmamız her zaman en uygun ve ekonomik bit ilaçlama fiyatları ile sizlere hizmet vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir