Garanti İlaçlama

Böcek İlaçlama Teknikleri

Böcek ve haşere sorunları insan hayatının hemen her döneminde karşılaşabileceği sorunlardır. Bu olumsuzluklarla başa çıkmak ise, böcek ilaçlama yardımı alınarak mümkün olacaktır. Yapılarının, yaşadıkları alanların farklı olması bu haşerelerin insana verebilecekleri zararları engellemez. Her biri insan hayatında birçok olumsuzluklara neden olmaktadırlar. Bazıları bıraktıkları mikroplar ile sağlık sorunlarına bazıları ise eşyalara verdikleri zararlar ile maddi kayıplara neden olurlar. Böceklerden kurtulmak için böcek ilaçlama firmaları ile görüşmek şarttır.

Kokulu ve Kokusuz  Böcek İlaçlama

Böceğin türüne ve bulundukları alanların büyüklüğüne bağlı olarak böcek ilaçlama teknikleri de değişmektedir. Hamam böceği, kalorifer böceği, karafatma haşerelerinden kurtulmak için jel böcek ilaçlama tekniği uygulanır. Bu ilaçlama şırınga tabancalar yardımı ile kuytu köşelere ufak ilaçlar bırakarak yapıldığından ilaçların insanlara ya da çevreye hiçbir yan etkileri olmaz. Hatta bu böcek ilaçlama sırasında insanlar alanı terk etmeyebilir. Çıyan, tahtakurusu, pire, güve, kertenkele, bit, kene, örümcek, sine gibi haşereler ile mücadele için ise, kokulu ya da kokusuz böcek ilaçlama teknikleri tercih edilir. İşte bu durumda etkileri aynı olan bu ilaçların seçimlerinde alanın, mekanın durumları oldukça önemlidir. Eğer alan kapalı ve insanların fazla bulunduğu, bu insanların alandan çıkamayacak durumda oldukları bir yerse kokusuz böcek ilaçlama daha uygundur. Püskürtme yolu ile belirli yerlere gerçekleştirilen bu ilaçlama tekniği ile her tür böcekten kurtulmak mümkündür. Kokusuz ilaçlama her tür açık ya da kapalı alanda uygulanabilen bir böcek ilaçlama tekniğidir. En etkili ilaçlar bu teknikte kullanılır. Ancak ilaçlama öncesinde alandaki gıda ve oyuncakların saklanması, varsa evcil hayvanların dışarıya çıkartılması gerekmektedir. Çünkü bu ilaçların insanlarla herhangi bir şekildeki temasları sonucunda sağlık sorunları yaşanabilir.

Böcek ilaçlama firmaları tarafından alınacak yardımlar doğrultusunda, önce haşere, böcek türleri, ardından bulunabilecekleri alanlar ve bu alanlardaki yoğunlukları tespit edilerek ilaçlama tekniği belirlenir ve işlemler gerçekleştirilir. Böcek sorunlarınızdan bu sayede kısa sürede kurtulmuş olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir