Garanti İlaçlama

Böcek ilaçlaması nasıl yapılır

Böcek problemi günümüzde yaşam şartlarımızı zorlaştırmaktadır. Böcekten kurtulmak için yapılan uygulamalar doğru yapılmalıdır. yanlış böcek ilaçlaması sonuçsuz kalır ve bireylerin sağlıklarında problem meydana getirmektedir. Bilgi kirliliği çok olduğu için kesinlikle emin olunmayan uygulamalar yapılmamalıdır. Böcek sorunu yaşanan alanlarda böcek ile mücadele kapsamında böcekten kurtulmak için yapılacak böcek ilaçlama için tercih edilecek böcek ilaçlama firmaları doğru seçilmelidir.

Böcek ilaçlama şirketleri belirlenirken referanslarına, ne kadar tecrübeli olduğuna ve uzman kadroya sahip olup olmadığına bakıp o şekilde tercih edilmelidir. Böcek ilaçlama firmaları seçilirken ayrıca sağlık bakanlığı onaylı olup olmadığına dikkat edilmelidir. Böcek ilaçlamada en yaygın kullanılan ilaç sıvı ilaçtır. Böcek sorunu için uygulanan sıvı ilaç kokulu ve kokusuz olarak uygulanmaktadır. Ayrıca jel ilaçlama ve tablet uygulaması da yapılmaktadır. Böcek ilaçlama firmaları haşere ilaçlama haşerenin cinsine göre ve böcek ilaçlama yapılacak alanın kullanım amacına göre değişmektedir.

Her Böceğe Aynı İlaç Kullanılır Mı?

Sıvı ilaç uygulaması hemen hemen tüm böceklere uygulanmaktadır. Jel ilaç uygulaması böcek sorunu olarak hamam böceği ve kalorifer böceği olduğunda uygulanır. Tablet uygulaması ise alanda fare sorunu var ise uygulanır ayrıca doğal koşullarda (yağmur, kar, vb) zarar görmeyen, açık alanda kullanılan istasyon uygulaması da fareler için kullanılmaktadır. Böcek ile mücadele kapsamında böceklerden kurtulmak için böcek ilaçlama yapılan alanların sıvı ilaç uygulaması sonrası en az 2 saat kapalı kalması ve en az 30 dk havalandırılarak kullanılması gereklidir. Ayrıca 7-10 gün ıslak temizlik yapılmaması gereklidir. Böcek problemi sık yaşayan hanelerin böcek zararları yaşamaması için periyodik olarak böcek ilaçlama yaptırması gereklidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir