Garanti İlaçlama

Böcek İlaçlaması

Ev ve işyerlerinin haşere ve böceklerden temizlenmesi ve Hijyen yaşam alanlarına kavuşmamız için böcek ilaçlama şirketi hizmet vermektedir. İlaçlama hizmeti veren bu firmaların Sağlık Bakanlığından ruhsatlı olmaları gerekmektedir. Ayrıca kullandıkları böcek ilaçları da yine Sağlık Bakanlığından onaylı olması zorunludur. Yiyecek ve içecek firmalarının sayısı günümüzde giderek artmaktadır. Bu tür işletmelerin mutfak ve satış yaptıkları servis alanlarında temizlik Hijyene dikkat etmeleri gerekmektedir. Çünkü söz konusu olan halk sağlığıdır. Böcek ilaçlaması yapan firmalar bu kıstasa dikkat etmek zorundadır.

Yiyecek ve içecek firmaları ve diğer iş yerleri Sağlık Bakanlığının alt birimleri ve Belediyeler tarafında sıkça denetime tabi tutulmakta ve mevzuata uymayanlar hakkında ağır ceza ve yaptırımlar uygulanabilmektedir. Toplum sağlığı açısından gıda sektöründe hizmet veren bütün iş yerleri ve işletmeler böcek ilaçlama servisi hizmeti almak zorundadır.

Böcek İlaçlamanın Tarihi

İlaçlamanın tarihi çok eskilere dayanmaktadır. İnsanların yerleşik hayata geçmeleri ve tarımın başlamasıyla birlikte ilaçlamanın önemi de ortaya çıkmıştır. M.Ö 2500 yıllarında Sümerler tarafından kene ve böceklere karşı sülfür bileşikler kullanıldığı bilinmektedir. Böcek ilaçlaması günümüzde de gelişen teknolojiye bağlı olarak modern cihaz ve yöntemlerle uygulanmaktadır. Ev ve işyerlerinde genellikle jel ve sıvı ilaçlama yöntemleri kullanılmaktadır. Sıvı ilaçlama uygulamalarında buharlama tekniği uygulandığı için ilaçlar alanının tamamına etkili olmaktadır. Uzman servisler tarafından yapılan ilaçlama sonrasında 2 saat alanın kapalı tutulması ve sonrasında 30 dakika havalandırma yapılması gerekmektedir.

Jel ilaçlama uygulamalarında ise alanı terk etmek zorunda kalmadan ilaçlama hizmeti sunulmaktadır.Böcek ilaçlama fiyatları tespit edilirken ilaçlama yapılacak alanda bulunan haşere ve böcek türleri ile bunların sayısal çokluklarına dikkat edilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir