Garanti İlaçlama

Böceklerle aynı ortamda yaşamak zorunda değilsiniz

Eklem bacaklıların, altı bacaklı, çoğu kanatlı ve gövdeleri baş, göğüs, karın olarak eklemlerden oluşmuş olan hayvanlar sınıfı ve bu sınıfa giren bütün hayvanların genel adı olan böcekler, dünya üzerinde insanlardan sonra en kalabalık nüfusa sahip canlılardır. Günümüzde 6 ila 10 milyon arasında böcek sayısı olduğu; 700’ü aşkın ise taksonomi sayısı olduğu bilinmektedir.  Fiziksel, yapısal ve genetik özelliklerine göre dünya üzerinde tüm kıtalara dağılmıştır.

Etrafımızda en çok karşılaştığımız canlılar olan böceklerin bir kısmı ekolojik döngü üzerinde son derece yararlı iken bir kısmı oldukça zararlıdır. Bu zararlı türler insanlarda kalıcı hatta ölümcül sonuçlar doğurabilecek hastalıklar bulaştırır. Bunlar; tifo, dizanteri, verem, veba, tifüs, cilt hastalıkları, sıtma ve hummadır. Kan emici böcekler insanlarla teması sonucu doğrudan hastalık bulaştırır. Böceklere karşı kendimizi ve çevremizdeki sevdiklerimi korumak büyük önem taşır. Özellikle bünyelerinin zayıflığından ötürü çocuklar bu hastalıklara karşı dikkatle korunmalıdır. Zararlı böcek türleri ile insanların bir arada yaşaması mümkün değildir. Bu sebeple gerekli önlemleri haşere istilasına uğramadan almak önemlidir.

Haşereler ile vedalaşın!

Haşere istilalarına karşı yaşadığımız alanların temizliğine oldukça dikkat etmemiz gerekir. Özellikle mutfak ve banyo gibi ıslak alanları, mutfak dolaplarını, halı ve baza altlarını, kapı ve pencere kenarını barınmak için tercih ederler. Böcekler çok uzun süre, az miktarda besinle hayatlarını idame ettirebilir. Bu sebeple barınmak için tercih ettikleri alanda çok kısa sürede ürerler. Böcek istilaları deneyimsiz kişilerin önleyebileceği bir şey değildir. Uzman ekip tarafından uygulanan ilaçlama yöntemleri sayesinde tam olarak önüne geçilir.

Böcek ilaçlamada en önemli hususlardan biri ilaçlama hizmeti alınacak firmanın Sağlık Bakanlığı’nca onaylı olması, aynı şekilde kullanılan ilaçların kişilere zarar vermemesi ve bazı prosedürlere uygun olması gerekir.

Garanti İlaçlama firması olarak tüm belge ve ruhsatlara sahibiz. Böcek şikayeti alınan alana uzman ekibimizin gitmesi alanın büyüklüğünü, böcek cinsi ve direncini, ilaçlama çeşidini tespit etmesiyle beraber uygulama işlemine geçilir. Son derece titizlikle yürütülen çalışmada çevredeki hiçbir canlıya zarar verilmez. Ekibimiz ilaçlama sonrasında sorumlu kişiye neler yapılması gerektiği konusunda bilgilendirir. Sizde gerek kişisel gerekse toplumsal alanlarınızda böcek probleminden şikayetçiyseniz 7/24 hizmet vermekte olan firmamıza ulaşıp gerekli bilgi ve yardımı alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir