Garanti İlaçlama

Çekirge İlaçlama

Kırsalı ve yeşili seven çekirgeler anısızın huzurumuzu kaçırabilir. Bu haşerelerden kurtulmak için artık sadece bir telefonla bizlere ulaşabilirsiniz. Çekirge ilaçlama hizmet alanlarımızdan biridir. Sıcak mevsimleri severler. Özellikle yaz dönemlerinde park, bahçe, orman gibi alanlara yaptırılan çekirge ilaçlama işlemleri daha kesin sonuçlar almanızı sağlar. Düz kanatlı hayvanlardır ve kanatları üzerinde pul veya benzeri maddeler yoktur. Bu sayede çok uzak mesafelere kadar uçabilirler. Çekirgelerin toplam 6 ayakları vardır. Arkada bulunan 2 ayağı diğer ayaklarından hem büyük hem de güçlüdür. Bu nedenle bu ayaklara sıçrama ayağı denir. Tehlike gördükleri anda çok hızlı hareket ederek kolaylıkla ortadan kaybolabilen çekirgelerden kurtulmak, insanların bireysel olarak yapacakları müdahalelerle imkansız denecek kadar zordur. Bu nedenle böcek ilaçlama şirketleri ile irtibat kurulmalıdır.

Çekirge İlaçlama Hakkında

Bu haşerelerin vücut yapıları ve boyutları yaşam alanlarına bağlı olarak değişmektedir. Hangi ortamda yaşıyorsa ve hangi besinler ile besleniyorlarsa vücut ona göre yaratılmıştır.

Çekirge ilaçlama uygulatılan alanlarda insanlar yaşamlarını daha sağlıklı şekilde geçirebilmektedirler. Çayır ve çimenlik alanlarda bulunan çekirgelerin vücudu ile kır bir bölgedeki bir çekirgenin vücudu asla bir değildir. Bu haşerelerin baş kısımlarında 2 adet antenleri vardır. Bu antenler sayesinde besinlerinin yerlerini kolaylıkla bulurlar. Ayrıca gelecek tehlikeleri de sezebildiklerinden çekirgelerden kurtulmak zordur. Özellikle ilkel yöntemlerle hiç bir zaman kesin çözümlere ulaşılamayacağından çekirge ilaçlama bu durumda oldukça önemlidir. Bu haşereler bazen bulundukları ortamda ayaklarını kanatlarına sürterek çok farklı sesler çıkarırlar ve bu sesler sayesinde aralarında iletişim kurarlar.

Ayrıca ağızları içerisinde keskin iki adet kıskacı vardır ve bunlar sayesinde de taze bitkilerin aksanlarını kemirerek beslenirler. Bitkilerin ve yeşilliklerin bol olduğu yerlerde daha çok bulunurlar. Yalnız yaşamayı sevmedikleri için genellikle toplu halde bulunurlar. Hatta bazı ülkelerde çekirge istilaları ile sıkça karşılaşılmaktadır. Her bir türünün insanlara verdikleri sorunlar farklıdır. Bu gibi sorunlara ve olumsuzluklara engel olunmak amacıyla bu haşereleri yok etmek şarttır ancak, bireysel olarak çekirge ile mücadele mümkün olmadığından kesinlikle çekirge ilaçlama uygulatılmalıdır.

Çekirgeler bazen toplu halde ekinlere ve yeşilliklere saldırırlar. Bu nedenle çiftçiler için oldukça tehlikelidirler. Bu haşereler çoğalmak için çok sayıda yumurta bırakırlar. İlk yağmurlardan sonra yumurtalar çatlar ve yavrular sürü halinde beslenmek için yeşilliklere saldırırlar. Sayılarının artmasına izin verilmeden görüldükleri anda çekirge ilaçlama firmaları ile irtibat kurmak gerekir.

Zira hızlı şekilde üreyen bu haşerelerden kurtulmak daha da zorlaşacaktır. Zaman kaybı yaşanacak her zaman diliminde daha da tehlikeli olabilecek çekirgelerden kurtulmak için en kısa sürede çekirge ilaçlama yardımı alınmalıdır. Bu haşereler uzak mesafelere uçarak gittiklerinden bu sırada siyah bulut halinde gökyüzünü kaplarlar. Çekirge dışında Karınca ilaçlama servisi de alabilirsiniz.

ÇEKİRGELER İLE MÜCADELE VE ÇEKİRGE İLAÇLAMA

Çekirgeler ile mücadele çok eski zamanlardan beri yapılmaktadır. Fakat bu haşerelere engel olunamadığı için ciddi sorunlarla karşılaşılmıştır. Çekirge istilasına uğramış tarlalarda yeşil bitkiler, tahıl taneleri yok olmuştur. Çünkü tarlada önlerine çıkan her türlü bitkiyi yiyen çekirgeler bu yerlerdeki her tür ekinleri kullanılmaz hale getirmişlerdir. Daha verimli tarlalar ve çiftçiler için daha sağlıklı çalışma ortamları için çekirge ilaçlama şirketleri ile irtibat kurularak gereken ilaçlama hizmeti alınması şarttır.

Ekili dikili alanlarımızın mutlak suretle ilaçlanması gerekmektedir. Nitekim herhangi bir çekirge sürüsü dakikalar içerisinde tarım alanlarını talan edebilir. Ciddi ekonomik kayıplara sebep olan bu haşerelerden kurtulmak için profesyonel ilaçlama hizmeti almak gerekmektedir

ÇEKİRGELER HAKKINDA SORULAR VE CEVAPLAR

  • Çekirge nasıl bir haşeredir?

Çekirge sıcak bölgelerde ve tarla, su ve çayırlık alanlarda çok görülen bir haşeredir. Uzun olan arka bacakları Çekirgelerin sıçrayarak hareket etmesini sağlar. Baş yapıları uzun olan Çekirgelerin kafalarının iki yanında, iki petekgöz bulunur, alın kısımlarında ise 3 basit göz vardır.Çekirgenin toplamda 6 bacağı vardır. Ön tarafta bulunan 4 tane ayağı yürümek için, arka tarafta bulunan 2 ayağını ise  zıplamak için kullanır.

  • Çekirgeler zehirli midir?

Çekirgeler zehirsiz canlılardır. Beslenmek amacı ile insanları ısırmayan Çekirgeler, insanların besinleri ile tarla ve bahçede yetiştirdikleri ürünleri tüketip zarar verdikleri için insanlara maddi zararları olan zararlıdır. Bu nedenle çekirge ilaçlama önemlidir.

  • Çekirgeler hep aynı mıdır?

Çekirgeler yaşadığı ortama bağlı olarak farklı şekillerde ve farklı boylarda olabilirler. Her çekirgenin boyu ve yapısı farklıdır. Çekirge yumurtadan çıkınca yaklaşık 1 ay içinde ilk deri değişimini yapar. Ortalama 4 aylık ömrü olan çekirge bu süre içerisinde 5 defa deri değiştirir. Çekirgelerden kurtulmak çekirge ilaçlama ile mümkümdür. Bireysel olarak imkansız olan, çekirge ile mücadele durumlarında kişiler profesyonel ilaçlama firmaları tarafında yardım almalıdırlar.

  • Çekirgeler insanı ısırır mı?

Çekirgeler beslenmek amacı ile insanı ısırmazlar. Fakat çekirge’ye zarar verdiğinizde kendisini korumak amacı ile ısırabilirler. Çekirgeler zehirsiz canlılardır. Zehirsiz olması sizlere zarar vermeyeceği anlamına gelmemekle birlikte çekirge ile mücadele önemlidir. Böcek ilaçlama firmaları tarafından çekirge ilaçlama uygulatılması ihmal edilmemesi gereken davranıştır.

  • Çekirgeler nasıl ürer?

Çekirge yumurtlama yöntemi ile ürer. Sonbahar ayının sonlarına doğru, dişi çekirgeler yumurtalarını toprağın altına gömer ve ilkbahar sonu ile yaz başı gibi yani sıcaklık ortalama 34 dereceye ulaştığında yumurtalarda yeni yavrular çıkar. Sayıları arttıkça zararları da artacak olan çekirgeden kurtulmak en sağlıklı olarak çekirge ilaçlama ile mümkündür.

  • Çekirgeler en çok nerelerde yaşarlar?

Çekirgeler sıcak iklimi seven canlılardır ve sıcak ortamlarda daha çok bulunurlar. Sıcak olan bütün dünya ülkelerinde görülebilen çekirgeler, kış ayında ve antartika gibi soğuk bölgelerde bulunmazlar. Özellikle havaların ısındığı dönemlerde daha sık rastlayacağımız çekirgelerin zararlarına karşı çekirge ilaçlama ile önlem almalıyız. Böcek ilaçlama firmaları bu konuda sizlere yardımcı olacaktır.

  • Çekirgeler ne ile beslenirler?

Çekirgeler bitkisel beslenen zararlılardır. Tarla ve bahçelerdeki ekili alanlara saldırarak, bitkilerin fidelerini ve yeni çıkan filizlerini kemirerek, bitkilerin gelişimini engeller. Çok kemirgen bir ağız yapısına sahip olan çekirgeler, toplu halde saldırdıklarında koca bir tarlayı talan edebilirler. Daha sağlıklı verimler alınabilmesi açısından çekirgeden kurtulmak şarttır. Çekirge ilaçlama firmaları sizler bu konuda yardımcı olacaklardır.

  • Çekirgeler evcil hayvanlara zarar verir mi?

Çekirgeler sadece bitkisel yollar ile beslenen canlılardır. Bitkilerin taze yapraklarını ve tohumlarını yiyerek beslenirler ve bitkilerin gelişmesine engel olurlar. Hayvanlara ve insanlara ısırarak zara vermezler. Ancak yeşil alanlara zararları çoktur. Bu nedenle daha güzel ve huzurlu ortamlar sağlanması amacıyla çekirge ilaçlama uygulatılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir