Garanti İlaçlama

Deri Böceği İlaçlama

Deri böceği ilaçlama yapılan alanlarda, insanlar daha huzurlu şekilde yaşamlarını devam ettirirler. Bu nedenle çok büyük önem taşır. Deri böceği yapı ve şekil olarak diğer böceklerden farklı olan bir böcektir. Deri böceği beslenme olarak tamamen hayvansal ürünler ile beslenirler. Deri böceğinin birçok türü vardır. Bazı türleri dış ortamlarda bulunup büyük ve gözle görülen haşerelerdir. Bazı türleri ise çok küçük yapılı olup gözle fark edilemezler. Bunlarda insan ve hayvan derisi içine girerek uyuz dediğimiz hastalığı yaparlar.

Deri böceği diğer böceklerden farklı olarak kuyruk kısmında demet şeklinde kıllar mevcuttur. Ve kabuk olarak pamuksu bir kabuğu vardır. Boy ve yapıları 8 – 12 mm kadardır.

Deri Böcekleri Ne ile Beslenir ?

Bu böcekler evlerimizde ekonomik yıkımlara, kayıplara sebep olur. Yün, kıl, hayvansal gıda gibi ürünlerimizi hatta mobilyalarımızı bile kemirecek donanıma sahiptir. Yerlerini tespit etmemiz bir hayli zor olacağı için ilaçlama şirketine başvurmak akıllıca olacaktır. Deri böceğinden kurtulmak, deri böceği ilaçlama ile mümkün olacaktır. Yılda 4- 5 defa döl veren canlılar olarak düşündüğümüzde bu canlıların ne kadar çok çoğaldığını görürüz. Bu böcekler sadece evlerde değil aynı zamanda deri depolarında, halı fabrikalarında, konfeksiyonlarda ve mobilya depolarında bu böcekler insana çok ciddi sıkıntılar verir ve insanları zarara uğratırlar.

Deri böceği dendiğinde bu böcekler haricinde insanda uyuz hastalığı yapan deri böcekleri vardır. Bu böcekler insanın ve hayvanın derisi altına girip bu alanda lezyonlu içi mikrop dolu akneler oluşur. Deri böceği (uyuz böceği)insanda sürekli kaşıntı oluşturur. İnsan derisinde yırtılmalar, pis akıntılı irinler oluşturur.

Deri Böceği İlaçlama

Deri böceği ile mücadele yöntemleri farklılık gösterir.  Şayet insan vücudunda tespit edildiyse öncelik doktora başvurmak olmalıdır.  Fakat evde, işte veya herhangi bir ortamda eşyalara zarar veriyorsa; kokusuz ya da sıvı ilaçlama tekniği kullanılarak uzman ekiplerce yok edilmelidir. Garanti ilaçlama olarak 7/24 ilaçlama hizmeti veriyoruz. İstediğiniz her an müşteri temsilcilerimize bağlanabilir deri böceği ilaçlama konusunda yardım talep edebilirsiniz. Hafta sonlarında da çalışan firmamız böcek ilaçlama sektöründe süreklilik konusunda taviz vermemektedir. Garanti ilaçlama sizlere hizmet vermeye devam edecek. İstanbul böcek ilaçlama servisimizi hemen arayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir