Garanti İlaçlama

Ev Faresinin Zararları

Fareler yüzlerce türü bulunan kemirgenlerdir. En bilinenleri ve insanlar için en tehlikeli olanları ev fareleridir. İsimlerinden de anlaşılacağı üzere evlerde yaşarlar. Binaların çatı katları ve bodrum katları, kömürlükleri ve merdiven boşlukları da bu farelerin görülebileceği yerlerdir. Her tür maddi, manevi zararlara neden oldukları için ev faresinden kurtulmak, fare ilaçlama şirketleri ile görüşerek ev faresi ilaçlama hizmeti almak şarttır.

Yağışların olduğu sonbahar ve kış aylarında yuvalarına su dolması nedeni ile yuvaları bozulan bu kemirgenler kapalı yerlerde yeni yaşam alanları arayışına girerler. Yiyeceklerin de fazla olmasına bağlı olarak evlerimizi sıklıkla tercih eden bu farelerden kurtulmak oluşturabilecekleri sorunlara engel olmak amacıyla oldukça önemlidir. Bunun için ise insanlar fare kapanları, fare zehirleri gibi ilkel yöntemlere başvurmaktadır. Hem zaman kaybı olan hem de kesinlikle geçici çözüm demek olan bu gibi yöntemler ile uğraşarak vakit kaybetmek yerine, uzman yardımlar alınması gerekmektedir. Fare ilaçlama şirketleri ile görüşülerek, ev ilaçlama ya da ev faresi ilaçlama hizmeti alındığı takdirde bu sorunlarınıza kalıcı çözümler bulunacaktır.

Ev faresi hakkında

Ev fareleri, evlerde bulunan her tür yiyecekler beslenebildikleri gibi, koltuk, masa, kıyafet, dolap, mermer, halı, döşek, koltuk gibi her tür eşya ile de beslenebilmektedirler. Bu da hem sağlık açısından hem de maddi açıdan ciddi zarar demektir. Bıraktıkları salya, kıl, tüy ve dışkılarla insanlara mikrop bulaştırarak, birçok hastalığın habercisi durumundadırlar. Eşyaların zamanla kullanılmaz hale gelmesi de insanlar için maddi hasar demektir. Ayrıca yine evde bulunan kabloları kemirerek yangınlara sebep olmuş olan ev faresi ile mücadele kaçınılmazdır. İhmal edildiği takdirde hızla üreyebilen bu farelerden kurtulmak daha da zorlaşacaktır. Evde fare görüldüğü anda fare ilaçlama şirketleri ile irtibat kurulmalı ve ev faresi ilaçlama hizmeti sağlanmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir