Garanti İlaçlama

Ev İlaçlama Nasıl Olur?

Haşerelerin, yaz aylarında çokça görüldüğü gibi kış aylarında da görülmesi mümkündür. Haşereler nemli ve sıcak alanları sever ve hızla üreyip çoğalırlar. Bu canlılar yerleştiği ortamda uzun süre yaşamını sürdürebilirler.

Evde en çok görülen haşere türleri;

Haşerelerin çoğu ev gibi kapalı ortamlarda yaşamaya uyumludur. Haşereler sadece kirli ortamlarda bulunmazlar, temiz alanlarda da rahatça yaşamını sürdürebilirler. Doğa ortamında yaşamaya alışkın olan akrep, yılan gibi canlılar yiyecek bulamadıkları ya da olumsuz hava koşullarından etkilendikleri vakit ev ortamlarına girebilirler. Dolayısıyla eve giren bu zararlı canlılardan, profesyonel destek almadan çözüm aramaya çalışmak tehlikeli sonuçlar doğurabilir.

Evde ilaçlama nasıl yapılır?

Evlerinize yerleşen haşere türlerini yok etmek ve sağlıklı yaşam alanlarını oluşturmak için özel haşere ilaçlama teknikleri kullanılmalı ve en kaliteli ilaçlar tercih edilmelidir. Öncelikle evinize giren haşere türleri doğru bir şekilde tespit edilmeli ve haşere türüne göre ilaç uygulanmalıdır. Doğru yapılan ilaçlama tekniği ile yapılacak profesyonel uygulamalar sonucunda haşerelerin tamamı evinizden yok olacaktır. Haşerelere karşı sıvı, jel ya da diğer formlardaki ilaçlar sayesinde farklı yöntemlerle ilaçlama yapılabilmektedir.

SIVI İLAÇLAMA;

Ev ilaçlama uygulamalarında çokça tercih edilen yöntemlerden biridir. Sıvı ilaçlama yöntemi; püskürtme yada buharlama tekniğiyle yapılır. Buharlama tekniği uygulanacağı zaman, eviniz en az iki saat kapalı tutulmalı ve uygulanan işlemden sonra evinizi yeterli düzeyde havalandırmalısınız. Püskürtme tekniği uygulanarak yapılan ilaçlama işlemlerinde,ortamın20 dakikalık bir süreçte kapalı kalması yeterlidir. Ev ilaçlama, sıvı uygulama tekniğinde kokulu ya da kokusuz olarak da yapılabilmektedir.

JEL İLAÇLAMA;

Ev içi ilaçlamalarda en sık kullanılan yöntemlerden biri jel ilaçlamadır. Jel ilaçlama sadece hamam böceği türleri üzerinde etki göstermekte olup; pire, kene, fare gibi canlılara hiçbir etki göstermemektedir. Jel ilaçlama uygulaması sırasında, evinizin boşaltılmasına gerek kalmaz ve gıda maddeleriniz için önlem almanıza gerek yoktur. Jel ilaçlama yaptıracağınız zaman uzman böcek ilaçlama firmasından destek almak, hamam böceklerinin kısa ve kolay bir şekilde yok edilmesini sağlayacaktır.

Evinizi ilaçlatırken firmanın kullandığı ilaçlar büyük önem taşımaktadır. Özellikle kullanılan ilaçların, savunmasız olan bebeklere ve evcil hayvanlara zarar vermemsi için gerekli tedbirler alınmalı ve firmanın bu konuda bilgilendirme yapması gereklidir. Dolayısıyla alanında uzman bir firmayla çalışmanız hem sağlığınızı hem evinizi koruyacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir