Garanti İlaçlama

Ev İlaçlama Nasıl Olur ?

Böcek, haşere, kemirgen türlerine karşı mücadele kişisel açıdan hiç kolay değildir. Bazıları ufaktır, bazıları hassas olmaları sebebiyle tehlikeyi fark edip kolayca kaçabilirler, bazılarının güçlü ayakları vardır, çok çabuk gözden kaybolurlar. Hepsi ciddi zararlar oluşturur. Sağlık sorunlarına dahi sebep olan böcek ile mücadele muhakkak böcek ilaçlama firmaları tarafından uygulanacak yöntemlerle olmalıdır.

Özellikle evlerimizde bulunan böceklerden şikayet ederiz. Yaşam alanlarımıza zarar veren böcek ve haşereler gıdalarımızı tüketir, eşyalarımıza zarar verir. Hatta bazıları kişilere bulaştırdıkları mikrop ve virüslerle hastalıklara sebep olur. Bu gibi durumların önüne geçebilmek için kişiler böceklerden kurtulmak zorundadır. Evde böcek ile mücadele kendi buldukları yöntemlerle mümkün olmayacağı gibi büyük bir zaman kaybı da olacaktır. Böcek ilaçlama firmaları tarafından evde birçok ilaçlama yöntemi gerçekleşir. ‘Ev ilaçlama nasıl olur?’ sorusuna cevap; kokusuz ilaçlama, kokulu ilaçlama, jel ilaçlama şeklindedir.

Kokusuz İlaçlama Zararlı Mıdır?

Kokusuz ilaçlama kokusuz olması sebebiyle ilaçlama yapılacak alandaki kişilere rahatsızlık vermez ve sayıları fazla olan böcek türleri için uygulanır. Ayrıca kokusuz böcek ilaçlama öncesinde alınması gereken herhangi bir önlem yoktur. Sadece varsa çocuklarınız oyuncakları ve gıdalarınız poşetlenerek saklanmalıdır. Bunun dışında ilaçlama sonrasında da ortamın temizlenmesi gerekmez. Jel ilaçlama da aynı şekilde, herhangi bir tedbir gerekmeden uygulanır ve sonrasında alanların silinip, temizlenmesine gerek bırakmaz. Böceklerden kurtulmak için uygulanan kokusuz böcek ilaçlama diğerlerine göre farklıdır. Etkisi daha fazla olduğu için ilacı canlılar için daha zararlıdır. İlaçlama sırasında alanda kesinlikle hiçbir canlı bulunmamalı ve ilaçlamanın ardından muhakkak bir süre sonra alan havalandırılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir