Garanti İlaçlama

Ev ilaçlamada dikkat edilmesi gerekenler

Haşereler, kemirgen ve böcekler insanların hayatında sağlık sorunları başta olmak üzere ciddi tehlike demek olan canlılardır. Her alanda görülebilir ve hızlıca yayılabilirler. Böcek ilaçlama hizmetleri ev, iş yeri, park, bahçe gibi açık ya da kapalı her alanda uygulanabilmektedir. Ev ilaçlama talepleri başta olmak üzere, haşerelerden kurtulmak için kişiler böcek ilaçlama firmaları ile irtibat kurarak istedikleri yardım taleplerinde bulunabilmektedirler.

Ev ilaçlama, kapalı alan olması, gıdaların bulunması, insanların yaşam alanları olması nedeniyle uygulanmasında dikkat edilmesi gereken işlemdir. Hamam böceklerinden kurtulmak için jel ilaçlama tercih edilmektedir. Bu ilaçlamada herhangi bir önlem alınmasına gerek yoktur. Ancak eğer sıvı ilaçlama gerçekleştirilecekse ev ilaçlama için dikkat edilmesi gereken konular vardır.

İlaçlama Firmalarının Güvenli Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Öncelikle böcek ilaçlama firması seçerken bu firmaların Sağlık Bakanlığı onaylı olmasına dikkat edilmelidir. ilaçlar haşere, böceklerin biyolojik yapıları göz önünde bulundurularak ziraat mühendislerince hazırlanmalıdır. Ayrıca ev ilaçlama ardından ilaçlama firmaları gereken belgeleri ve evrakları sizlere sunmak zorundalardır. Ev ilaçlama yaptırmadan önce ilaçların insanlarla temas edileceği her duruma engel olunması amacıyla önlem alınması şarttır.

  • Gıdaların ağızları kapatılarak saklanması,
  • Varsa bebeklerin oyuncaklarında haşere olmadığına emin olunduktan sonra kaldırılması,
  • Varsa akvaryumun taşınamayacak büyüklükte ise, üstü kapatılarak, üstüne ıslak havlu örtülmesi,
  • Sıvı ilaçlama öncesinde alınması gereken en önemli tedbirler arasındadır.

Bunlar dışında böceklerden kurtulmak için yaptırılan ev ilaçlama sırasında asla alanda kimse bulunmamalıdır. Evcil hayvanlar çıkartılmalı, özellikle hassas cilt yapılarına sahip, bebekler, solunum yolları rahatsızlıkları yaşayan kişiler ilaçlama ardından ev güzelce havalandırıldıktan sonra burayı kullanmaya başlamalıdırlar.

Ev ilaçlama için muhakkak uzman, eğitimli kişilerce işlemler gerçekleştirilmelidir. Çünkü ilaçlar insanlara etki ettiğinde tehlikeli olabilirler. Yanlış uygulanmaları sağlık sorunlarına, zaman kayıplarına yol açabilir. Hizmet alacağınız böcek ilaçlama firmaları profesyonel olmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir