Garanti İlaçlama

Evde Fare İle Mücadele

Fareler, tüm canlılar için ciddi zararlar içeren kemirgenlerdir. Elastik yapılarının olması sebebiyle istedikleri yerlere, besin ihtiyaçlarını karşılamak ya da yeni yuva yapma arayışları sebebiyle kolaylıkla ulaşabilirler. Su ve lağım boruları, duvar çatlakları, çatı katları, bodrum katları gibi yerlerden evlere kolayca girebilen fareler, kişilerin yaşam alanlarına yaklaştıkça daha fazla zarara sebep olurlar. Bu nedenle evde fare ile mücadele daha zordur.  Bu durumda muhakkak böcek ilaçlama firmaları tarafından uygulanan fare ilaçlama yaptırılmalıdır.

Evde fare gördüm diyen kişiler hemen böcek ilaçlama firmaları ile irtibata geçmelidir. Aksi takdirde farelerden kurtulmak hiç de kolay değildir. Fareler, gıda ihtiyaçlarını karşılamak için daha çok mutfakta görülürler. Kişinin yiyeceklerin üzerlerinde fare pisliği görmeleri evde fare olduğunun kanıtı olabilir. Ayrıca fareler evde bulunan eşyaları, mermer gibi sert cisimleri, tahtaları da kemirir. Bu tür cisimlerde görülen zararlar da evde fare olduğunun belirtisidir. Fareler çok aç kaldıklarında kişilerin kulak, burun, ağız gibi ince dokulu yerlerini de kemirerek ısırır. Böylece bulundurdukları virüsleri direk temas yoluyla kişilere bulaştırarak kolaylıkla hastalık sebepleri olabilirler. Bu kadar ciddi zararların önüne geçilmek için fareden kurtulmak gerekmektedir.

Evde Fare İle Bireysel Mücadele

Evde fare ile mücadele zordur. Çünkü fareler hassastırlar, tehlikeleri kolayca fark edip çok çabuk kaçabilirler. Kişiler kendi başlarına uyguladıkları yöntemlerle fareden kurtulmak için çaba harcarlar. Ancak bu durum zaman kaybından başka bir şey değildir. Böcek ilaçlama firmaları tarafından yapılacak fare ilaçlama en uygun uygulamalarla sizleri kolayca çözüme ulaştıracaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir