Garanti İlaçlama

Evde fare neden olur?

Fareler bahçe, park, otopark gibi açık alanlarda bulundukları gibi ev, iş yeri, fırın, lokanta gibi kapalı mekanlarda da görülen kemirgenlerdir. Bulundukları her yerde de insanlar ve çevre açısından ciddi tehlike demektirler. Bıraktıkları salya, dışkı, tüyleri yolu ille bulaştırdıkları mikroplar sağlık sorunlarına neden olduğu gibi, eşyaları kemirerek kullanılmaz hale getirmeleri de ekonomik açıdan zarar demektir. Bu nedenle farelerden kurtulmak ve fare ilaçlama hizmeti almak oldukça önemlidir.

Evlerde fare ile karşılaşılması sıkça rastlanılan bir durumdur. Yağışların olduğu havalarda yuvalarının su dolması sebebiyle fareler kapalı alanlarda yeni yuva arayışına girerler. Bunun dışında her şekilde besin ihtiyaçlarını karşılayabilen bu kemirgenler yine besin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla yiyecek bulmak için de gıdaların fazla olduğu evlerimize gelebilirler. Atık su borularından, çatlak duvarlardan, çatı katlarından, bodrum ve aralanmış kapı pencerelerden, kısacası vücut yapılarının elastik olmasından faydalanarak başlarının girebildiği her delikten evlerimize kolayca girebilen farelerden kurtulmak için fare ilaçlama şirketleri ile görüşmek ve vakit kaybetmeden fare ilaçlama uygulatmak şarttır.

Fareler Evde Nerelerde Görülür?

Evde fare, mutfakta, salonda, banyolarda görülebilmektedir. Yuvalarını kuytu köşelere yaparak, gündüzleri buralarda saklanıp, geceleri daha çok aktif olan bu kemirgenler çıkardıkları tıkırtılar ya da kemirdikleri eşyalara verdikleri zararlardan fark edilebilmektedirler. Fark edildikleri anda üremelerine, sayıların artmalarına izin verilmeden fare ilaçlama yaptırılmalıdır. Böcek ilaçlama firmaları bu konular ve ev ilaçlama  hakkında sizlere hizmet vermektedir.

Fareler hijyen olmayan yerlerde de bulunabilirler. Bu nedenle evlerin temizliğine ve gıdaların açıkta bırakılmamasına, özellikle mutfakların düzenine ve hijyenine önem verilmelidir. Zira fareler kokusunu aldıkları gıdalara ulaşmak için kolay şekilde evlerimize girebilmektedirler. Ayrıca sürekli fare sorunları ile karşılaşan kimselerin fare ilaçlama işlemini düzenli olarak gerçekleştirmesi, bu kemirgenlerin gelmesini önleyebilir. Varsa çatlak boruların tamir edilmesi de farelerin evlere girmelerini engellemek için alınması gereken önlem olabilir. Çünkü yok edilseler bile bu gibi yollarla gelebilen farelerin evlerde görülmesini engellemek için, bu tarz konular gözden kaçırılmamalıdır. Fare ilaçlama firmaları tarafından alınacak ev ilaçlama hizmetlerinin kesin sonuç vermesi için, bu firmaların Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı olmasına dikkat edilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir