Garanti İlaçlama

Evde Fare Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Son zamanlarda ilaçlama firmamıza sıklıkla gelen şikayetlerden biri de farelerle ilgili olan şikayetlerdir. Bilindiği üzere fareler yazın ya da kışın fark etmeden yaşayabilmektedirler. Fakat bilinenin aksine çoğu kişi farelerin sadece yazın yuvalarından çıktığını düşünmekte, bu nedenle de kış aylarında yapılması gereken ilaçlama uygulamalarını önemsememektedirler.

Peki fareler kış aylarında neden daha sık evlerimize girer?

Yazın zaten aktif olarak pek çok alana giren fareler, kış aylarında da yem bulmak, ısınmak için evlere girmektedir.  Üstelik kış aylarında evlerde çok iyi gizlenme yeteneğine sahip olan fareler, uzun süre yaşayabilmektedir.

Evimde Fare Olduğunu Nasıl Anlayabilirim?

Aslında evde ya da herhangi bir mekanda fare olduğunu anlamak biraz dikkat gerektiren bir iştir. Bazı fare türleri oldukça sessiz bir şekilde evlerde uzun süre yaşayabilmektedirler. Oldukça tehlikeli olan bu durum, pek çok hastalığı da beraberinde getirmektedir.

Fareler genellikle evlerimize bahçelerden, dış kapıdan, apartman ortak kullanım alanlarından girmektedir. Peki evde fare olduğu nasıl anlaşılır? Evde farelerin varlığı şu şekilde anlaşılabilmektedir:

  • Akşam saatlerine doğru evinizde tıkırtı benzeri sesler duyuyorsanız,
  • Geceleri tıkırtıya benzer ama genellikle eşyalar arasında bir sürtünme sesi duyuyorsanız,
  • Yerlerde sizden kaynaklı olmadığı halde yemek kırıntıları görüyorsanız,
  • Çekmecelerinizin içinde poşetleri kemirilmiş gıdalar varsa,
  • Yerlerde beyaz, gri ya da koyu renklerde tüyler, kıllar varsa evinizde fare olduğundan emin olabilirsiniz.

Evde Fare Var! Ne Yapmalıyım?

Yukarıdaki maddeler doğrultusunda ya da canlı halde evinizde fare olduğunu gördüyseniz, yapmanız gereken şeyler evinizin ve ailenizin durumuna göre değişmektedir.

  • Ne olursa olsun fareyle kendi başınıza mücadele etmeden, iyi bir böcek ilaçlama şirketi ile anlaşmalısınız.
  • Eğer evinizde küçük çocuğunuz varsa, çocuğunuzun yerlerde emeklemesini önlemeli, hatta mümkünse fareden kurtulana kadar çocukları bir yakınınıza götürmelisiniz.
  • Böcek ilaçlama şirketinden fare ilaçlama hizmeti alıp, fareden kurtulduktan sonra, farenin gezindiği alanlarda temizlik yapmalı, hijyen sağlamalısınız.

Tüm fare ve haşere türlerinde, dilediğiniz mekanda sizlere en nitelikli, profesyonel ilaçlama hizmetini sunan Garanti İlaçlama şirketimiz, aynı zamanda periyodik ilaçlama uygulamaları ile de her zaman sizleri haşerelerden korumaktadır. 24 saat kesintisiz hizmet veren ilaçlama firmamıza, çağrı merkezlerimiz üzerinden hemen ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir