Garanti İlaçlama

Evde İlaçlama

Evde ilaçlama için kesinlikle profesyonel böcek ilaçlama şirketleri ile görüşülmelidir. Bu işlemler oldukça hassas uygulanmalıdır. Çünkü evler zamanlarımızın en çoğunu geçirdiğimiz yerlerdir, temiz ve böceklerden uzak olmaları şarttır. Bunun için böcek ilaçları, spreyleri, zehirleri etkili değildir. Bazen geçici sonuçlar alınsa da kalıcı çözüm hiç bir zaman mümkün olmayacaktır. Ev ilaçlama ile sağlık sorunları yaşanmadan haşerelerden kurtulmak oldukça kolaydır.

Haşerelerin birçoğu evlerimize kadar gelebilmektedir. Gıdalarımızı tüketen, eşyalarımızı kullanılmaz hale getiren, sağlık sorunlarına neden olan haşere ve böceklerden kurtulmak için boşa zaman kaybedilmemeli, ev ilaçlama hizmeti alınmalıdır. Yaz aylarının gelmesi ile birlikte sivrisinekler, pireler evlerimizde kabus haline gelirler. Pire ısırıkları ile vücutlarda kalıcı yaralar, alerjik hastalıklar dahi görülürken, karıncaların mutfaklardaki yiyeceklerimize istilaları gıdalarımızın tahrip olmasına neden olmaktadır. Tahtakurusu, hamam böceği, karafatma, kalorifer böceği, güve, çıyan, kırkayak, fare gibi haşere, kemirgen ve böceklerde evde görülen zararlı türleri arasındadır. Ev ilaçlama ile yok edilmeleri gerçekleşebilir.

Evde böcek ilaçlama

Her bir haşere için ayrı ilaçlar etkili olduğundan farklı uygulamalarla bu ilaçlar kullanılmaktadır. Jel ilaçlar ya da sıvı ilaçlar, ev böcek ilaçlama için gerçekleştirilen uygulamalardır. Evde ilaçlama yapılıyorsa ve bu kokulu sıvı ilaçlama ise, gıdaların kaldırılması, oyuncakların saklanması, varsa akvaryumların fişleri çekilip üstlerine ıslak havlu örtülmesi gibi önlemlerin alınması şarttır. Çünkü ilaçlarla temasları insanlara ve evdeki diğer canlılara olumsuz etki edecektir. Bu gibi olumsuzluklar yaşanmaması adına ev ilaçlama şirketleri tarafından alınacak hizmetler için iyi bir araştırma yapılmalıdır. Her haşere ilaçlama firmasına itibar edilmemeli, Sağlık Bakanlığı onaylı olmasına dikkat edilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir