Garanti İlaçlama

Evdeki Karıncalardan Kurtulmak

Evdeki karıncalardan kurtulmak için, bahusus yaz aylarında sıklıkla ilaçlama hizmeti verildiği gibi; kış döneminde karınca ile mücadele daha seyrek yapılmaktadır. Böcek ölüleri, glikoz içerikli besinler ve insanların tükettiği diğer tüm maddeler ile beslenebilen bu haşereler, evin mutfak veya kiler bölümü başta olmak üzere tüm alanlarında yuva yapabilir. Besin maddelerine zarar vererek, kullanılamaz hale gelmesine yol açan karıncalar bu açıdan maddi hasara yol açtığı gibi sindirim yolu ile ilgili hastalıklara da neden olmaktadır. Çok hızlı şekilde üreyen ve kısa zaman içinde bütün alanı sarabilen karıncalar ile mücadele için etkili karınca ilaçları kullanılarak yapılan uygulamalardan çözüm almak mümkün olduğu gibi basit ilaçlar kullanılarak amatör yöntemler ile yapılan karınca ilaçlama işlemleri bu haşerelere karşı hiçbir sonuç vermeyecektir.

Karınca ile doğal mücadele mümkün olmadığı gibi; kapalı alanlarda yuva yapan bu haşerelerden kurtulmak için böcek ilaçlama yaptırmak şarttır.

Evdeki Karıncalara Sıvı İlaçlama

Sıvı ilaçlar kullanılarak yapılabilen karınca ilaçlaması için katı ya da toz ilaçlar da kullanılabilir. Bu haşerelerden kurtulmak için böcek ilaçlama uygulamasının geciktirilmemesi gerekmektedir. Zira karıncaların alanı sarması durumda yapılacak haşere ilaçlaması etkili bir sonuç vermeyecektir. Karıncalardan kurtulmak ya da bu haşerelerin eve girmesini engellemek için alınabilecek önlemler olduğu gibi; bu önlemler çoğu zaman yetersiz kalmaktadır. Akla gelebilecek hemen her madde ile beslenebilen bu haşereler, yiyecek bulma sıkıntısı çekmediğinden, her alanda kolayca yuva yapabilmektedir.

Bu nedenle karıncalar ile mücadele edebilmek için, ilaçlama yaptırmak şarttır. Böcek ilaçlama firmaları tarafından yapılması gereken karınca ilaçlama uygulamaları amatör şekilde yapıldığı zaman sağlık sorunlarına neden olabileceği gibi karıncalara karşı da etkili sonuç vermeyecektir. Bu nedenle karınca ilaçlama işlemleri; profesyonel şekilde uygulama yapan ve kaliteli ilaçlar kullanan firmalar tarafından yapılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir