Garanti İlaçlama

Evdeki Pireden Kurtulmanın Yolları Nelerdir?

Pireler tüm kara parçaları üzerinde hemen her yerde bulunabilen ve oldukça hızlı bir şekilde çoğalabilen, aynı zamanda da oldukça küçük olmalarından dolayı yakalanıp yok edilmesinin en zor olduğu haşere türlerinden biridir.

Pirelerin en çok bulunduğu yerler ılıman iklimler, tarım ve hayvancılığın yapıldığı yerler, yağış alan kesimler başta olmak üzere, evcil hayvanların bulunduğu evlerdir.

Pirenin Zararı Var Mı?

Her haşerenin olduğu gibi pirelerin de insan sağlığı üzerinde oldukça fazla zararı vardır. Hatta bu zarar ölümcül olmaya kadar bile gidebilmektedir. Öyle ki pireler, kan ile beslenen haşerelerden olduklarından dolayı kanla bulaşan pek çok hastalığı bulaştırabilmektedirler.

Geçmiş yıllarda özellikle pek çok insanın ölümüne neden olan bu haşere, aynı zamanda evcil hayvanlarımıza zarar vermekte, en az bizler kadar onları da rahatsız etmektedir. Peki evdeki pireden kurtulmanın yolları nelerdir?

Evdeki Pireden Kurtulmanın Yolları

Evde bulunan pirelerden kurtulmak sanıldığı kadar kolay bir durum değildir. Hem gözle görülmeyecek kadar küçük olmaları hem zıplayarak yerlerinde duramamaları pireleri yakalanması ve yok edilmesi en zor haşerelerden biri yapmaktadır. Peki pireden kurtulma yolları nedir?

  • Öncelikle evde pire olduğuna emin olduktan sonra yapmanız gereken ilk şey hiç vakit kaybetmeden iyi bir böcek ilaçlama firmasına pire ilaçlama uygulaması yaptırmaktır.
  • Daha sonra evde ya da bahçede beslenen evcil hayvanların bakımlarını düzenli olarak yapmak gerekmektedir.
  • Bahçe katı ya da binaların giriş katlarında oturan bireyler ise pencerelerine sineklik olarak adlandırılan tellerden mutlaka taktırmalıdırlar.
  • Ayrıca pire ve başka haşerelerle karşılaşmamak adına ilaçlama uygulamalarını sadece bir defa değil düzenli bir şekilde yaptırmak gereklidir.
  • İlaçlama işlemini gerçekleştirecek olan firma mutlaka ilacın tipini, dozunu, miktarını çok iyi bir şekilde ayarlamalı ve ilacın insan sağlığı üzerindeki olumsuz etkilerini tamamen yok etmelidir. Bu nedenle TSE ve Sağlık Bakanlığı onayı ve izni olmayan hiçbir firmaya itibar edilmemelidir.

Pire ya da şikayetçi olduğunuz hangi haşere türü olursa olsun, en garantili ve en ekonomik şekilde haşerelerden kurtulmak için ilaçlama firmamızın çağrı merkezlerini hem hafta içi hem hafta sonu, günün 24 saati arayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir