Garanti İlaçlama

Evimde Akrep Çıktı

Akrep ilaçlama bahçe gibi açık alanlar için sıklıkla yapıldığı gibi ev, iş yeri, fabrika gibi kapalı alanlar için de yapılabilmektedir. Dış mekanlardan kapalı alanlara kolaylıkla giriş yapabilen akrepten kurtulmak için ilaçlama yaptırmak şarttır. Evde akrep sorunu, özellikle taşlık bölgelere ya da ağaçlık alanlara yakın yerlerde sıklıkla görülmektedir. Yazlık ve çiftlik gibi alanlarda yaz ya da kış aylarında sıklıkla görülen akrebi yok etmek için profesyonel yardım almak şarttır.

Akrep ile mücadele için yapılan ilaçlama uygulamalarında sıvı ilaçlar daha sık kullanılmakla birlikte, açık alandan kapalı alana girişi engellemek için katı ya da toz halindeki ilaçlar da kullanılabilir. Akrep ilaçları, amatör kişiler tarafından uygulanmamalı ve akrep ile mücadele için mutlaka profesyonel akrep ilaçlama şirketleri tarafından yardım alınmalıdır. Kuyruğunun ucunda bulunan iğne ile zehirleyen akrepler, ani ölümlere yol açabilecek kadar etkili zehirlere sahiptir. Türlerine göre farklı renk ve boyutta görülebilen bu haşerelerden kurtulmak için bireysel yöntemlere başvurmak oldukça tehlikelidir.

Akrebi ezerek öldürmek son derece tehlikeli olabileceği gibi diğer akreplere karşı çözüm sağlamayacaktır. Yavruları ile birlikte yaşayan ve çok iyi gizlenebilen bu haşerelerden tamamen kurtulabilmek için detaylı bir şekilde akrep ilaçlama yaptırmak şarttır. Yatak ve kanepe altı, dolap arkası gibi alanlara gizlenen ve karanlıkta daha aktif olan bu haşereler, iç mekanlarda ciddi tehlike arz etmektedir.

Akrep sokması

Vücutta ani reaksiyonlara yol açacağı gibi şiddetli bir ağrıyla birlikte kızarıklık ve şişkinliğe de yol açar. Akrep sokması, acil doktor müdahalesi gerektiren bir durumdur. Akrebin ne denli zehirli olduğu her zaman bilinemeyeceğinden, özellikle kapalı alanlarda bu haşerelerin görülmesi durumunda ilaçlama yaptırmak şarttır. Bireysel çabalarla bu haşerelerden kurtulmak mümkün olmadığı gibi amatör firmalar da etkili sonuç veremeyeceğinden akrep ilaçlama firmaları tarafından yardım almak şarttır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir