Garanti İlaçlama

Fare Nasıl Yakalanır?

fare-nasil-yakalanir

Fare Nasıl Yakalanır?

Sizler eğer halen sapanla, ya da fare tuzakları ile fareleri yakalayabileceğinizi sanıyorsanız, yanılıyorsunuz. Fare nasıl yakalanır diye bir soru aklına geliyorsa o zaman yanıtını hemen verelim. Son yılların en trend uygulama tekniği olan Fare istasyonunu duydunuz mu? Artık Fare istasyonları sayesinde fareleri yakalama derdi ile uğraşmayacaksınız.

istasyon

Fare İstasyonu Nedir?

Fare istasyonu; kemirgenlerin güvenle kontrol altına alınması konusunda geliştirilen 20-30 cm aralığında, içinde fare zehri bulunan siyah düzenektir.  İç ve dış mekanlarda kurulumu yapılabilmektedir. Farelerin yoğun olduğu bölgelerde periyodik olarak yapılması öngörülmektedir.

Fare İstasyonu Nasıl Çalışır?

Fare istasyonları kemirgen türlerinin yoğun olarak yer aldıkları alanlarda uygulanarak onların etkisiz hale getirilebilmeleri için yapılan bir uygulama işlemidir. Farelerle ilgili şikayeti olan bireyler öncelikle profesyonel bir firmayı arayarak, müşteri temsilcisinden destek ve yardım talebinde bulunmaktadır. Müşterinin şikayeti ile ilgili kayıt oluşturan müşteri temsilcisi gelen şikayetler doğrultusunda kaydı merkez operasyon birimine sevk eder. İkinci aşamada ise, alanın kemirgen yoğunluğu ve yüzölçümü belirlenir çünkü buna göre istasyon kurulumu yapılacaktır.

Aynı zamanda fare istasyonu ilaçlama fiyatları da bu şekilde belirlenmektedir.

Fare istasyonları, içinde farelerin hoşlandığı aroma kokuları ile donatılmış zehre sahiptir. Bu kokuya dayanamayan fareler yuvalarından çıkarak istasyona gelirler. Zehirle temas eden fare yuvasına geri döner. Zehrin fareler üzerinde susuzluk hissiyatı yaratması durumu, farelerin su içmesini tetiklemektedir. Susayarak su aramaya çıkan fare suyu içtiği andan itibaren 10 saniye içinde  ölerek etkisiz hale getirmektedir.

Fare nasıl yakalanır? diye kara kara düşünmenize ve onları dert etmenize gerek yok artık. Fare istasyonları sayesinde kemirgenlerden kurtulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir