Garanti İlaçlama

Fare Pisliği

Fareler, canlılara en fazla zarar veren hayvanlar arasındadırlar. Kemirgen olmaları, elastik vücut yapılarına sahip olmaları verdikleri zararları kolaylaştırır ve arttırır. Fare ile mücadele edecek kişi fare ilaçlama firmaları ile görüşmeli, muhakkak yardım almalıdır.

Ev faresi, çatı faresi, tarla faresi, fındık faresi, lağım faresi, kör fare, su faresi, orman faresi, pamuk faresi gibi yüzlerce türü bulunan fare yaşadıkları yerlere göre besin ihtiyaçlarını giderirler. Tarlalarda, bağ bahçelerde bulunan fare ekin kökleriyle, meyve sebzelerle beslenirken, ev faresi de insan gıdaları yiyerek beslenir. Omurgasız olmaları ve elastik vücut yapısına sahip olmaları sebebiyle en dar borulardan, en ufak yerlerden geçerek istedikleri yerlere, istedikleri zaman ulaşabilirler. Genellikle yağışların olduğu kıs aylarında yuvalarına su dolması sebebiyle ya da besin ihtiyaçlarını karşılamak sebebiyle lağım boruları, su akıntı boruları, açık kapı, pencere, kırık dökülmüş duvarlardan evlerimize girebilen fare, insan sağlığı için tehdit oluşturmaya başlar. Fareden kurtulmak hiç kolay değildir ve böyle durumlarda böcek ilaçlama firmaları tarafından yapılacak olan fare ilaçlama şarttır.

‘Evde fare gördüm’ ya da ‘evde fare pisliği gördüm! diyen kişi için fare ile mücadele başlamış demektir. Fare pisliği genellikle, gıda ihtiyaçlarını gidermek için mutfakta, kişilerin uyuyor oldukları akşam saatlerinde yiyecek aramak için geldikleri zaman, gıdaların üzerlerine bıraktıklarında fark edilir. Ufak, pirinç tanesi kadar olan, siyah renkli pislikler kişiler tarafından fark edilir edilmez fare ilaçlama firmaları tarafından yardım alınmalıdır.

Böcek ilaçlama firmaları tarafından yapılacak fare ilaçlama doğru yöntemler kullanılarak yapıldığında, bu uygulamalardan kesin sonuç alınacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir