Garanti İlaçlama

Fare Türleri?

Dünya üzerinde yaşayan çok fazla sayıda fare türü vardır. En fazla bilinen fare türleri;

*sıçrayan fare

*yeleli fare

*bandikut faresi

*dikenli fare

*Çekirge faresi

*çeltik faresi

*hasat faresi

*kanguru faresi

*orman faresi

*pamuk faresi

*huş faresi

*ak ayaklı fare.

Fareler farklı boyutları ve türleri ile birbirinden ayrı özelliklere sahiptirler. Örneğin; en iri yapıya sahip fare türleri lağım kanallarından sıkça çıkan lağım faresi ve sıçanlardır. Fareler yaşam alanlarına girerek sağlığımızı tehdit ederler. Yaşam alanlarımıza sıklıkla giren fare türleri; ev faresi, lağım faresi ve çatı faresidir. Fareler kemirgen canlılar oldukları için ev ve iş yerlerine girerek önemli eşyalara ciddi zararlar verip maddi hasara yol açabilirler.

Fareler İnsanlara Nasıl Zararlar Verir?

Fare türleri en fazla geceleri aktif olurlar. Genellikle fareler mutfaklara ve yiyecekler üzerine, siyah nohut tanesi büyüklüğündeki dışkılarını bırakırlar. Farelerin zararlarından korunmak için mutlaka ilaçlama firmaları tarafından  fare ilaçlama hizmeti alınmalıdır. Bu kemirgenler aç kaldıkları zaman sizler uyku halindeyken dudak, kulak, parmak gibi vücudun yumuşak dokulu bölgelerini ısırabilirler. Tükürüklerindeki salgıda bulunan narkozun etkisiyle ısırılma anında hiçbir acı hissedilmez. Bu gibi çok ciddi problemlerle karşılaşıldığı zaman vakit kaybetmeden sağlık kuruluşları tarafından derhal tedavi olunmalı, fare ilaçlama şirketleri ile görüşüp hizmet alınmalıdır.

Fare türleri birçok bakteri ve mikrop taşıdığı için tifo, veba, tifüs, humma gibi hastalıkları insanlara bulaştırıp ciddi sağlık sorunlarına neden olabilirler. Bireysel olarak uygulanan yöntemler, sizi kesin olarak bu fare türlerinden kurtarmayacak ve daha çok problemle sizleri karşı karşıya getirecektir.

Garanti ilaçlama şirketimizle iletişime geçtiğiniz takdirde uzman ekiplerimiz size en iyi hizmeti sunacaktır. Profesyonel ve en modern tekniklerle uygulanan ilaçlama yöntemleriyle kolayca yaşam alanlarınıza yerleşen fare türlerinden kurtulmanız çok kolay olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir