Garanti İlaçlama

Fare Yakalama Teknikleri

Fare yakalama teknikleri artık günümüzde yerini yepyeni, modern ve pratik yöntemlere bırakmıştır. Eskiden günümüze kadar hala belli yerlerde kullanımına devam edilen, fare tuzakları, fare kapanları artık işlevini yitirmiştir.

Fare yakalama girişimleri bir amatör için hem yorucu hem de görülmez kazalara neden olabilir. Piyasada satışa sunulan fare kovucular, fare yemi, fare arpası, fare zehri gibi ürünlerde de başarı oranı ne yazık ki düşüktür. Ülkemizde kemirgen türlerinin çoğunlukla yer aldığı alanlar, rutubetli, nemli ve küflü alanlardır.

Ülkemizde, kör fare, tarla faresi, ev faresi, çatı faresi ve fındık faresi gibi türler mevcuttur. Farelerin düzenli bir şekilde, bir disiplin içinde kontrol altına alınıp etkisiz hale getirilmesi artık uzman kişi ve kuruluşların işidir. Çevrenizde kemirgen varsa, hemen profesyonel bir ilaçlama şirketinden destek alınması gerekmektedir.

Fareleri yakalama tekniklerinden ziyade artık bugün şaşırtıcı ve kesin sonuçlar veren Fare istasyonları yöntemi bulunmaktadır. Bu uygulama yöntemi sayesinde artık farelerle oyun oynar gibi onları yakalamak gibi bir derdiniz olmayacak.

Fare İstasyonları

Fare istasyonları; kemirgen türlerin güvenle kontrol altına alınması için 20-30 cm den oluşan içinde fare zehri bulunan bir tür düzenektir.

Fare İstasyonu Nasıl Çalışır?

Fare istasyonları, farelerin olduğu alana kurulumu yapılarak içinde farelerin sevdiği kokularla donatılırlar. Fareler bu kokuya dayanamayarak istasyona koşarlar. Fare zehir ile temasa geçtiği andan itibaren artık etkisiz hale gelmiş sayılmaktadır. Fare zehri, fare üzerinde susuzluk hissi vermektedir. Susayan fare ilk soluğu su içmekte bulur. Suyu içer içmez 10 saniye gibi kısa bir süre içinde ölür.

7/24 Hizmet veren firmamızı arayarak Fare istasyonları hakkında ücretsiz bilgi alabilir ve fare istasyonu fiyatları ve kullanımı hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir