Garanti İlaçlama

Farenin Özellikleri

Farenin özellikleri arasında ilk olarak her maddeyi besin olarak kullanabilmesi ve çok iyi kemirici özelliğe sahip olması gelir. Kumaş, yünlü eşya gibi maddelerin yanı sıra sert cisimleri de kemirebilen ve milyonlarca bakteri taşıyan fare, genellikle kirli alanlarda gezindiğinden milyonlarca ve bakteriyi aktif olarak taşımaktadır. Gezindiği alanlara taşıdığı virüs ve bakterileri yayan farelerden kurtulmak için fare ilaçlama yaptırmak gerekli olduğu gibi, bu kemirgenlerin yaydığı mikroorganizmaları yok etmek için de, sıvı fareilaçlar kullanılması şarttır. Kalitesiz ilaçlar kullanılarak yapılan fare ilaçlama uygulamaları, kemirgenlerden kurtulma konusunda başarılı olamayacağı gibi, sağlıksal olarak da ciddi sorunlara yol açacaktır. Bu nedenle fareyi yok etmek için etkili ilaçlar kullanılmalı ve kapalı alanlarda, içeriyi girişi engellemek için önlem alınmalıdır.

Fare İlaçlamada En Önemli Noktalar

Besin maddelerine zarar verdiği gibi, eşyalara da zarar vererek maddi hasara yol açan kemirgenler ile mücadele için; kaliteli fare ilaçları kullanan şirketler tarafından hizmet alınmalıdır. Amatör mücadele yöntemleri ya da kalitesi düşük ilaçlar ile yapılan fare mücadelesi, etkili sonuçlar sağlamayacağı gibi olumsuz sonuçlara da yol açabilir.

Farenin özellikleri arasında yer alan grup halinde yaşamanın yanı sıra kemirgenlerin insanlara benzer genlere sahip olması da bir bakıma bu canlılar ile mücadeleyi zorlaştırmaktadır. Zira fareler, çoğu zaman zehirli yemlerin yanında geçtiği halde, yemi tüketmemekte veya fareyi yakalamak için kurulmuş tuzaklardan uzak durmaktadır. Bunun temel sebebi, farenin davranışlarının öğrenilmiş hareketler yoluyla gerçekleşmesidir. Grup davranışı sergileyen ve öğrenme yeteneğine haiz olan farelerden kurtulmak için profesyonel yöntemler ile yapılmayan fare ilaçlama işlemleri başarı sağlamayacaktır. Amatör şekilde yerleştirilmiş tuzak ya da fare zehirleri ile yok edilemeyen kemirgenlerden kurtulmak için profesyonel şekilde hizmet veren fare ilaçlama firmaları tarafından hizmet almak gereklidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir