Garanti İlaçlama

Fındık Faresi

Fındık fareleri halk arasında ev faresi olarak da bilinmektedir. Memeli hayvanlar gurubunda bulunan fındık faresi türünün en küçük üyesidir. Bu kemirgenler güçlü diş ve tırnaklara sahiptir. Fındık fareleri güçlü dişleri sayesinde en sert cisimleri bile kolaylıkla kemirerek zarar verebilirler. Fareler yiyecek besin bulmak için insanlara yakın yerlerde yaşamayı seçerler. Elastik vücut yapısına sahip olan fareler istedikleri alanlara rahatlıkla girebilirler. Bu kemirgenler ev, sera, tarla ve gıda fabrikalarının bulunduğu birçok alanda görülür. Fındık farelerinin koku alma duyuları çok güçlüdür. Dört kilometre uzaktan bile yiyeceklerin kokusunu rahatlıkla alabilirler. Fareler bıyıkları ile birbirlerini tanır ve iletişim kurarlar. Aynı zamanda bıyıklarını duvar diplerine sürerek yürür, yolunu bulurlar.

Fındık Farelerinde Hangi İlaçlama Türü Yapılır?

Bu canlıların kemirme özelliği birçok probleme neden olmaktadır. Farelerin diş yapıları demirden bile daha serttir. Bu kemirgenler sıcak alanlarda yaşamayı severler. Özellikle kış aylarında barınmak için kablo kanalları ve trafoların olduğu alanları tercih ederler. Ortamda yer alan kabloları kemirerek yangınlara sebebiyet verirler. Çevreye birçok zararı olan yangınların fareler tarafından çıkarıldığı bir gerçektir. Yapıları gereği çok küçük olan fındık faresi yiyecek bulmak için keşif turuna çıktığında gıdaların bulunduğu küçük poşetlerin içine bile rahatlıkla girebilir. Fındık faresi pis ortamlarda barındığından dolayı çok fazla mikrobu bünyesinde barındırır. Fareler salgı ve dışkı yoluyla taşıdıkları mikropları yiyeceklerin üzerine bulaştırabilirler. Dolayısıyla fındık farelerinden insanlara ciddi bulaşıcı hastalıklar geçebilir. Fındık faresi gördüğünüz anda vakit kaybetmeden bir fare ilaçlama şirketiyle irtibata geçmeniz en doğru çözüm yolu olacaktır. Çünkü fındık fareleri çok küçük ve çok hızlı hareket eden canlılardır. Bu küçük kemirgenleri bireysel olarak yakalamak imkansızdır. Fare ilaçlama firmaları kullandığı özel ilaçlar ve tekniklerle fındık farelerini çok kısa sürede yakalayabilir.

Yılda 6-7 kez çiftleşen fındık fareleri tek seferde 9-10 adet yavru yapar. Her mevsim fındık faresiyle karşılaşmak mümkündür. Fareler çok zeki canlılardır tehlike anını fark eder ve önlemini alırlar. bu sebeple doğru fındık faresi ilaçlama yöntemi uygulanmadığı zaman fındık faresiyle başa çıkmak çok zor olacaktır.

Profesyonel ilaçlama şirketlerinden alacağınız destek, yaşam alanlarınızı bu tehlikeli kemirgenlerden korumanıza yeterli olacaktır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir