Garanti İlaçlama

Gemi ilaçlama

Gemilerdeki haşere ve kemirgen sorunu, çoğunlukla taşınan mallarla birlikte gemiye gelmektedir. Hızlı bir şekilde çoğalan haşere ve kemirgenler, gemilerde büyük tehlike yaratabileceğinden gemi ilaçlama işlemleri son derece önemlidir. Bunun yanı sıra taşınan malların zarar görmemesi için de gemilerde yapılan böcek ilaçlama uygulamaları önem taşımaktadır. Özellikle fareler, hem taşınan mallar, hem de geminin metal olmayan bölgeleri için zarar teşkil ederken; pire, tahta kurusu gibi haşereler gemi personellerine zarar vermektedir. Gemilerde en çok görülen haşerelerin başında; hamam böceği, pire, karınca ve tahtakurusu gibi son derece dayanıklı ve zararlı haşereler ile sıçan gibi kemirgenler gelir.

Gemi ilaçlama işlemlerinin yanı sıra, tekne ilaçlama uygulamaları da sık yapılmaktadır. Hem hijyen sağlamak, hem de tekneye gelebilecek haşere ve kemirgenlere karşı önlem almak için sık yapılan tekne ilaçlaması için uzman firmalardan hizmet almak gereklidir.

Gemi ilaçlama Nasıl Yapılır

Gemi ilaçlama sıvı böcek ilaçları ile daha sık yapılır. Gemi, genellikle karaya yakın bir alanda dururken, ilaçlama işlemini yapacak olan firma gemiye tekne ya da kayıkla gelir ve ilaçlama işlemi bu şekilde gerçekleşir. Geminin yüzeyi haşerelere karşı sıvı böcek ilaçları ile yapılırken, odalara jel ilaçlar ile yapılabilir. Bunun yanı sıra, kemirgen sorunları ile mücadele için istasyon da kullanılabilmektedir. Gemide haşere ve kemirgen problemleri için bir an önce önlem alınması gereklidir.

[highlight color=’yellow’]UYARI: Gemi güvertesi ilaçlama işlemleri için yağmursuz havalar tercih edilmelidir. [/highlight]

Hangi Gemi ilaçlama Firmaları Tarafından Hizmet Alınmalıdır?

Gemi ya da tekne ilaçlama işlemleri için hizmet alınacak ilaçlama firması, öncelikle bu konuda tecrübeli olmalıdır. Tecrübesiz ilaçlama şirketlerinden, gemide haşere ile mücadele hizmeti almak, zararlılara karşı etkili bir çözüm sağlamayacağı gibi, geminin zarar görmesine ve metal ya da tahtadan yapılmış alanlarının üzerinde iz kalmasına neden olabilir. Bu nedenle kaliteli ve profesyonel ilaçlama şirketleri tarafından hizmet alınması şarttır. Bunun yanı sıra, gemi ilaçlama için, bireysel yöntemlere başvurulmaması ve basit haşere ilaçları ile uygulama yapılmaması gerektiği de unutulmamalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir