Garanti İlaçlama

Güve İlacı

Güve ilacı, kürk, odun ve kumaş gibi türlere zarar veren Güve böceğine karşı kullanılmaktadır. Kelebek türlerinden olan güveler daha çok ev içinde halı, mobilya ve gardıroplarda bulunan elbise ve kıyafetlere zarar vermektedir. Güve kumaş yiyerek beslenmektedir. Peki, kumaş yiyerek beslenen bu böcek türlerine uygun önlem ve tedbirler nasıl olmalıdır? Güve ilaçlama zor bir işlemdir.

Sadece dışarıdan satın aldığınız ilaçlarla veya eskilerden kalma yöntemlerle dezenfekte ve silkeleme yöntemleri ile güvelerden kurtulmanızın mümkün olmadığını sizlerde biliyorsunuz. Bu durumda güvelerin yuvalandıkları alanlarda ve üreyecekleri alanlarda önlem alınması gerekmektedir.  Çünkü güveler yün kumaşlarının içine gizledikleri yumurtaları hızlı olarak erginleşerek çoğalmaya sebep olmaktadır.

Bu noktada yapılması gereken en önemli adımın dışarıdan uzman bir ilaçlama firmasından yardım ve destek talebinde bulunmanızdır. Aksi halde güvelerin önüne geçemezsiniz. Piyasada artık çok fazla ilaçlama firması mevcuttur. Bu konuda duyarlı, seçici ve dikkatli olmanız gerekmektedir. İlaçlama firmalarının Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı olup olmadığını mutlaka kontrol edin.

Güve Çeşitleri Hangileridir?

Güve nasıl oluşur? Nasıl Yok edilir? Kaç çeşidi bulunmaktadır? Gibi onlarca soru ile muhatap olduğunuzu biliyoruz. Bu nedenle bu soruların cevabını gidermeye çalışacağız. Güvelerin ilaçlanması için ilaçlama şirketleriyle irtibat kurun, bireysel olarak vereceğiniz mücadele sonuç vermez.

Ülkemizde başlıca bulunan güve çeşitleri şunlardır; Tahıl güvesi, Halı güvesi, Zeytin güvesi, Deri güvesi, Salkım güvesi, odun güvesi, kürk güvesi, kumaş güvesidir.

En tehlikeli olan türleri ise halı güvesi ve kürk güvesidir.

Mücadele ve Yöntemler

Güvelerden en sağlıklı şekilde kurtulmanın yolu ilaçlama yapmaktır. İlaçlama firmaları bu konuda gereken hassasiyeti gösterecektir. Güvelerden arınmak için, kapalı mekanlar için kokulu sıvı ilaçlama, sıvı ilaçlama kullanmamız gerekmektedir. Haşere ilaçlama konusunda uzman ve deneyimli olan ilaçlama firmaları sizi aşağıdaki yöntemlerle sadece güve değil tüm haşerelerden kurtaracaktır.

  • Sıvı İlaçlama
  • Kokulu ilaçlama
  • Kokusuz ilaçlama
  • Jel ilaçlama
  • Fare istasyonları

Bu uygulama yöntemleri sayesinde sizlerde yaşam alanlarınızı feraha kavuşturabilirsiniz. Sadece Güve ilacı değil de, güveleri komple kontrol altına alacak yöntemlere başvurunuz. Bu da profesyonel ilaçlama yöntemidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir