Garanti İlaçlama

Güve İlaçlama

Kelebeğe benzerliğiyle bilinen güveler, sağlığı tehdit etmeseler de yaşam sürdüğümüz alanlarda yer alan eşyaları, kıyafetleri ve gıda maddelerini kemirerek kullanılmaz hale getirirler. Maddi zararlara sebebiyet veren güveler en küçük titreşimleri bile hissederek kaçar ve saklanırlar. Bireysel olarak güveleri yakalamaya çalışmak bu canlıların kaçarak daha iyi gizlenmelerine neden olacaktır.

Yumurtlama ile üreyen güveler beslenme durumuna ve hava sıcaklığına göre değişiklik gösterirler. İyi bir ortamda yeteri kadar beslenen güveler 5-6 kez üremektedirler. Güve yumurtaları ortalama 1 hafta 15 gün yumurta içerisinde olgunlaşır. Yumurtadan çıkan yavru güveler yaklaşık 1 ay içerisinde ergin hale gelerek çoğalırlar.Güve türleri çoğalmadan yapılabilecek en etkili çözüm yolu güve ilaçlama uygulaması yapılmasıdır.Hizmet alacağınız güve ilaçlama şirketleri her tür güve türüne karşı ilaçlama yapabilecek profesyonelliğe sahip olmalıdır.Güve ilaçlama yöntemleri sıvı ilaçlama, kokulu ilaçlama ve kokusuz ilaçlama olarak uygulanmaktadır.

GÜVE TÜRLERİ;

HALI GÜVESİ

Tüylü, yünlü ve pamuklu eşyalarda, kıyafetlerde, halılarda sıklıkla görülen halı güvesi eşyalara verdikleri zararlarla bilinirler. Halı güvesi yumurtalarını halı, ipekli elbise, deri eşya ve kullanılmayan eşyaların arasına bırakırlar. Önlem alınmadığı takdirde halı güveleri hızla ortama yayılır.

TAHIL GÜVESİ

Bu güve türü tahılı yiyeceklerle beslenir. Sıklıkla tahıl ambarlarında görülen tahıl güveleri ekinlere büyük zarar verirler. Hızlı bir şekilde üreyen tahıl güveleri yumurtalarını tahıl ve bitki üzerlerine yerleştirirler.

DERİ GÜVESİ

Deri eşyalarla beslenen deri güvesi, deri malzemeler, eşyalar satan yerlerde sıklıkla görülmektedir. Evlerinizde bulunan deri koltuk ve deri kıyafetlere de zarar veren bu haşere türlerine karşı önlem alınmazsa evinizde bulanan deri eşyalar kısa sürede kullanılmaz hale gelecektir.

Her haşere çeşidine karşı mutlaka profesyonel böcek ilaçlama hizmeti alınmalıdır. Garanti ilaçlama böcek türlerine karşı kullanmış olduğu etkili ilaçları ve ilaçlama yöntemleriyle kısa sürede haşere probleminizi çözmektedir.

Açık ve kapalı tüm alanlarda gerçekleştirmiş olduğumuz güve ilaçlama uygulamaları, kısa sürede kalıcı çözümlere ulaşarak güve ilaçlama firmaları arasında en kaliteli hizmeti sunmaktadır.

GÜVE, GÜVE İLAÇLAMA, GÜVE HAKKINDA BİLGİ

  • Güve nedir?

Güve kelebeğe benzeyen, kanatlı canlılardır. Kelebeklere oranla renkleri daha mattır ve kanatları tüylüdür. Başları üzerinde bulunan 2 adet anten görevi gören kıllar, güvelerin her türlü tehlikeleri algılamasını sağlar.

  • Güve nasıl ergin hale gelir?

Güveler çiftleştikten sonra yumurtalarını güvenli bir yere bırakır. Daha sonra kurtçuk halinde dünyaya gelen güveler, ortamın sıcaklığına göre ortalama 1,5 – 2 ay içerisinde kelebek şekline gelerek ergin güveler haline gelirler.

  • Güve hangi renktedir?

Güveler türlerine göre farklı renklerde ve desenlerde olabilirler. Fakat güveler genellikle gri ve kahverengi renklerdedir.

  • Güve nasıl beslenir?

Güvelerin yaşadıkları alanlara göre beslenme şekilleri değişir. Örnek olarak deri güvesi hayvansal olan deri maddeleri ile beslenirken, Tahıl güvesi ekili alanlarda ki buğday ve başaklar ile beslenirler. Aynı zamanda güveler ev içlerinde elbise, sandık gibi eşya dolaplarının içerisine yerleşerek, elbise ve kumaşlara zarar verirler.

  • Güve nerelerde yaşar?

Güveler türlerine göre farklı alanlarda yaşarlar. Ahşap ve tahtadan yapılar eşyalar ve binalar içerisinde, deri fabrikaları ve deri satan dükkanlarda ve tahıl ambarlarında sıkça görülürler.

  • Zararlı güve türleri hangileridir?

Zararlı güve türleri hangileridir diye merak ediyorsanız, güvelerin aslında tüm çeşitleri oldukça zararlıdır. Güve çeşitlerine yakından bakacak olursak o zaman Halı güvesi ( Tinelo bisella) ve kürk güvesi ( Tinea pellionella ) en zararlı güve türleri olarak karşımıza çıkmaktadırlar. Güveler yaşam alanlarımızda kumaş ve elbise türlerinin yanı sıra, koltuk ve benzeri dekorasyon ürünlerinde bulduğu tüm kumaş, deri gibi malzemeleri kemirerek zarar verir. Güvelerden kurtulmanızı sağlayacak önemli adımlardan biri de ilaçlama yaptırmaktır.

  • Güveden nasıl korunabiliriz?

Güveden korunmak için hem şahsi önlemlerin yanında profesyonel ilaçlama desteği de almak gerekir.

* Güveden korunmak için giysilerinizi kesinlikle tavan arası, merdiven arası gibi alanlarda saklamayın.
* Güveden korunmak için giysilerinizi temiz kutu içinde saklayın.
* Güveden korunmak için giysilerinizi kullanma talimatına uygun olarak yıkayınız.
* Güveden korunmak için bireysel ilaç uygulaması yapmayınız.
* Güveden korunmak için profesyonel ilaç desteği almanız gereklidir.

  • Güve için nasıl ilaç uygulaması yapılır?

Güve için nasıl ilaç uygulaması yapılır ve güvelerin kontrol altına alınma süreçlerinde nasıl bir yol izlenir? Güve çabuk üreyen canlılardır. Bu nedenle görüldükleri anda hemen ilaçlama yapılması gerekir. Kapalı ve açık mekanlarda uygulanabilen ilaçlama ile bu zararlı haşere türü kolayca kontrol altına alınabilmektedir. Güve ilaçlama işlemleri profesyonel ilaçlama firmaları aracılığı ile sağlanmaktadır. Genellikle ilaçlama şirketlerinin güve ilaçlaması sıvı ilaçlarla sağlanmaktadır.

Sıvı ilaçlama yönteminin haşereler üzerinde keskin ve etkili bir etkisi bulunmaktadır. İlaçlama uygulamaları, zararlı haşere türlerinin kontrol altına alınma süreçlerinde genellikle 2. Kez yapılması uzmanlar tarafından tercih edilen bir yöntemdir. Burada ki temel amaç haşere varlığını sonlandırırken, bu zararlı canlı türlerinin yuvalarında bıraktıkları yumurtalarında temizlenmesi sağlanmaktadır. Garanti ilaçlama şirketimiz bu konuda uzman ekibi ile her daim sizlere yardımcı olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir