Garanti İlaçlama

Güvercinde Pire Olur Mu?

Pirelerin çok sayıda türü bulunmaktadır. Pire türleri arasında yer alan haşerelerden birisi ise güvercin piresidir. Pireler üzerinde yaşadığı canlının adını alırlar. Güvercin pireleri tüy yiyerek de beslenen canlılardır. Bu nedenle güvercinlerinin tüylerinin arasına yerleşerek ilerlerler. Güvercin pireleri erişkin hale gelinceye kadar güvercinlerin tüylerinin arasında yaşarlar. Dişi güvercin pireleri yumurtalarını kuşun tüylerinin arasına dizerek yerleştirir. Dişi güvercin piresi tek seferde otuz beş, kırk adet yumurta yapar. Güvercin pireleri, güvercinlerin hastalanarak ölmelerine neden olabilir. Bu haşereler güvercinin kanını emer ve tüylerini yer, güvercinler fazla kilo ve su kaybı yaşar.

Güvercin piresi

Güvercin pirelerinin yumurtaları beyaz tomurcuklar halinde bulunmaktadır. Güvercin pireleri insanların üzerinde konaklamazlar fakat kısa sürelide olsa kıyafetlerimizin üzerinde bulunabilirler. Kıyafetlerimizden ev eşyalarımıza sıçrayarak ortama yayılabilirler. Özellikle tüylü eşyalarımızın arasına yerleşerek yumurtalarını bırakırlar. Güvercin piresinin evinize yerleştiğini gördüğünüz anda böcek ilaçlama şirketleri ile irtibata geçmelisiniz. Çünkü pireler çok hızlı üreyerek ortama yayılan haşere türleridir. Böcek ilaçlama şirketleri pire türüne uygun ilaç ve ilaçlama yöntemlerini kullanarak en kısa sürede yaşam alanlarınızı güvercin pirelerinden arındıracaktır.

Güvercin piresi, ışıktan hoşlanmaz ortamdaki ışıktan kaçarak güvercinin tüyleri arasına sürünerek ilerler. Güvercin bitleri uçamayan haşerelerdir, kuşlar arasında dolaşarak konak değiştirirler. Güvercin tüylerinin arasına bırakılan yumurtalar, ev içinde halı, koltuk gibi tüylü eşyalarının üstüne de kolayca yayılabilir.

Beslediğiniz güvercinler bitlendiğinde, kaşınmaktan dolayı acı çeker, uyuyamaz ve tüy yapılarında bozukluk oluşur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir