Garanti İlaçlama

Güzellik Salonu İlaçlama

Güzellik salonları, başta saç, makyaj olmak üzere, pedikür, manikür ve kimyasal ürünlerle donatılmıştır. Güzellik salonları dört mevsim boyunca periyodik olarak ilaçlanması gerekmektedir. Güzellik salonlarında kesilen saç ve saç içinde oluşan kepeğe neden olan kırıntılar anında haşere ve böceklerin ilgi odağı olabilmektedirler. Bu yüzden Güzellik salonlarının dezenfekte edilmesinden ziyade, periyodik olarak ilaçlama yapılması gerekmektedir.

İlaçlama yaptığımız Benzer Alanlar

Güzellik Salonları, Saç tasarım merkezleri, Kuaför salonları, Berber dükkanları, en sık ilaçlama yaptığımız benzer alanlardır.
Güzellik Salonunda Haşere Var mıdır?
Güzellik salonları, saç bakım merkezleri, kuaför ve berberlerde, mutlaka size bulaşabilecek bir böcek türü vardır. Özellikle güzellik salonlarına getirilen evcil hayvanlar pire ve bit taşıyıcısıdırlar. Bu yüzden bu tür hayvanlardan insanlara mutlaka bit ve pire bulaşır.

Güzellik Salonu İlaçlama Yöntemleri Nelerdir?

Güzellik salonları için tavsiye edilen 2 tür ilaçlama sistemi bulunmaktadır. Bu sistemlerden birincisi Sıvı ilaçlama adını verdiğimiz, etkin ve yaygın olarak kullanılan karma haşere türleri için çok tesirli olan bir yöntemdir. Öte yandan Jel ilaçlama adını verdiğimiz, güzellik merkezlerinde bulunan tezgahların arkasına gizlenen hamamböcekleridir.

Genel olarak haşerelerden korunma için kullanılan yöntemler;

• Sıvı İlaçlama
• Jel İlaçlama
• Kokulu İlaçlama
• Kokusuz İlaçlama
• Fare İlaçlama Fare İstasyonları ve düzenekleri

Güzellik salonu, kuaför, saç tasarım merkezlerinin dikkatli olması gereken en önemli hususlardan biri de ilaçlama yaptırmadan önce, ilaçlama firmasının Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsata ve gerekli izinlere sahip olmasına özen göstermesidir. Güzellik merkezleri için ilaçlama fiyatlarının; metrekare ve alanın yüz ölçümü, bunun yanında haşerelerin yoğunluğu gibi durumlar bulunmaktadır. Güzellik salonlarının haşerelerden arınması için ilaçlama yapılması sorunu tamamıyla ortadan kaldırır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir