Garanti İlaçlama

Hamam Böceği İlaçlama

Oryantal hamam böceği ilaçlama firmaları içinden en uygun fiyatlarla hizmet veren Garanti Böcek İlaçlama servisimizi kullanabilirsiniz.

Oryantal hamam böceği halk arasında karafatma olarak da bilinen pis alanlarda yaşadığı için oldukça zararlı haşerelerdir. Renkleri siyahtır ve erkeklerinde 2 adet anten bulunur. Sıcakları seven oryantal hamam böceği kışın yuvalarında pasif haldeyken, yazın aktif olurlar. Nemli, sıcak alanlarını yaşam alanı olarak tercih ettikleri için banyo, bina boşlukları, mutfakta görülürler. Pis alanlarda bulunmaları birçok mikrop taşımalarını ve bu mikropları insanların yaşam alanlarına da gelerek insanlara bulaştırmalarını sağlar. Bu nedenle tehlikelidirler. Oryantal hamam böceği ilaçlama bu durumlar için gerekli bir yöntemdir. İlaçlama şirketleri tarafından yardım alınıldığı durumda oryantal hamam böceğinden kurtulmak kolaylaşacaktır.

Oryantal Hamam Böceği Nerelerde Görülür?

Yumurtlama ile çoğalan oryantal hamam böceği yavruları ortam sıcaklığına bağlı olarak belli sürelerde yumurtadan çıkarlar. 25-30 derecelik ortamlara yaklaşık 1 ay süreyle yumurtadan çıkabilmektedirler. Her çiftleşme sonunda 35-40 adet yumurta bırakabilen oryantal hamam böceği sayılarının artmasıyla daha tehlikeli hale gelirler. Bir an önce hamam böceğinden kurtulmak insanların sağlıkları açısından da önemlidir. Dizanteri, veba gibi birçok hastalıkların yanında, alerjik ve mantar hastalıklarına da sebeptirler. Gıda zehirlenmeleri sebepleri arasında da bu haşere türü gösterilmektedir. Yaklaşık ömürleri 6 ay kadardır ve yaşadıkları zaman içerisinde çok fazla tehdit oluştururlar.

Oryantal hamam böceği ile mücadele bireysel yapıldığı durumlarda sonuç vermez. Hızlı haşereler oldukları için tehlikeleri fark ettikleri anca kolaylıkla kaçabilirler. Ayrıca kişiler, oryantal hamam böceğinden kurtulmak için onlara karşı uygulayacakları temas sonrasında zarar görebilirler. Bu nedenle kesinlikle profesyonel ilaçlama şirketleri ile çalışılmalıdır. Oryantal hamam böceği ilaçlama çeşitli yöntemlerle gerçekleşir. Sıvı ilaçlamaların daha çok tercih edildiği bu yöntemler eğitimli ekipler tarafından uygulanmalıdır. Ayrıca ilaçların da ziraat mühendisleri tarafından üretilmesi zorunludur. Garanti İlaçlama Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı bir ilaçlama firması olup oryantal hamam böceği ilaçlama konusunda da sizlere hizmet vermeye devam etmektedir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir