Garanti İlaçlama

Hamam Böceğinden Kurtulmak

Hamam böceğinden kurtulmak için farklı ilaç türleri ve uygulama teknikleri kullanılabildiği gibi bu haşereler ile mücadele için bireysel yöntemler hiçbir şekilde sonuç vermez. Çok hızlı şekilde çoğalan ve kapalı alanları kısa zamanda sarabilen hamam böceğini yok etmek için etkili sıvı ilaçlar ya da jel ilaçlar kullanılabilir. Ancak bu ilaçların uygulanacağı alanda profesyonel olarak uygulama yapılması ve böcek ilaçlama şirketleri tarafından yardım alınması şarttır. Etkisiz ilaçlar kullanarak bu haşereler ile mücadele etmek mümkün olmayacağı gibi profesyonel uygulama yöntemlerine hakim olmayan firmalar tarafından yapılan uygulamalar da hamam böceğini yok etmek için etki göstermeyecektir.

Ev, bina, bodrum ve çatı gibi alanlarda çok sık görülen hamam böcekleri, ortalama olarak iki haftada bir yaklaşık 40-60 arası larva bıraktığından inanılmaz bir üreme hızlına sahiptir. Dolayısıyla bu haşereler, bodrum ya da çatı gibi alanlardan dairelere kolaylıkla giriş yaparak yaşam alanlarına yerleşebildiği gibi; apartmanın bir dairesinde görülen hamam böceği kısa sürede diğer dairelere de yayılım gösterebilir. Bu nedenle hamam böceği ile mücadele için profesyonel ilaçlama yöntemleri kullanmak ve koruyucu özelliği olan ilaçları ile işlem yapmak gereklidir. Ancak haşere mücadelesi ve ilaçlama yöntemleri konusunda uzman olmayan ve kalitesiz ilaçlar ile uygulama yapan böcek ilaçlama şirketleri tarafından hamam böceği ilaçlama yaptırmak, bu haşerelerden kurtulma konusunda bir çözüm sağlayamayacağı gibi sağlıksal sorunlara da neden olabilecektir.

Sıvı ilaçlama yoluyla buharlama ya da püskürtme teknikleri kullanılarak yapılabilen hamam böceği ilaçlama, bu sıvının yanı sıra takviye jel ilaç kullanılarak da desteklenebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir