Garanti İlaçlama

Hamamböceği İlaçlama

Hamam böcekleri dünyanın her yerinde bulunan, birçok mikrop barındıran, insan sağlığı açısından tehlikeli canlılardır. Yapıları bakımından küçük olmaları sebebiyle de çok hızlı hareket edebilmektedirler. Bu durum hamam böceği ile mücadele edecek kişilerin işlerinin zorlaştırır. Hamam böceği ilaçlama ile kolayca hamam böceği sorununa çözüm bulmuş olursunuz. Her türlü iklim şartlarında yaşamlarını devam ettirebilen hamam böcekleri boyları ve renkleri, yaşam alanlarına göre değişen haşerelerdir. Genellikle kırmızı, kahverengi, siyahtırlar. Binlerce türü bulunur ve en bilinenleri; amerikan hamam böceği, alman hamam böceği, kakalak, oryantal hamam böceği gibi türleridir.

Hamam Böceği Özellikleri

  1. Dirençli yapıları bakımında yok edilmesi zor haşereler oldukları için bireysel mücadele ile kolayca hamam böceklerinden kurtulmak imkansızdır.
  2. Çok soğuğa ve çok sıcaklara dayanıklıdırlar. İnsanların donabilecek derecede soğuk olan havalarda yaşamlarını sürdürebilirler.
  3. Kafaları kopsa dahi yaklaşık 1 hafta daha hayatta kalabilirler.

Çöplükler ve kanalizasyon giderlerinde bulunan hamam böceği evlerimizde de görülür. Bu tür pis yerlerden evlerimize geldikleri için üzerlerindeki mikropları kolayca insanlara bulaştırabilirler. Beslenme ihtiyaçlarını karşıladıkları gıdaların ya da dolaştıkları eşyaların üzerlerine bıraktıkları salya ya da dışkılarla insanların hastalık sorunlarına sebep olurlar. Büyük tehdit demek olan hamam böceklerinden kurtulmak şarttır. Hamam böceği ilaçlama şirketleri tarafından yardım alınması durumunda hamam böceği ile mücadele kolaylaşır. Evlerimiz içlerinde daha çok rutubetli ve nemli ortamlarda bulunurlar. Geceleri aktif olan bu haşere türleri gündüzleri ortalıkta pek görülmez. Işığı ve tehlikeyi hissettikleri durumda kolayca ortadan yok olabilirler. İnsan gıdalarıyla da beslenebilen hamam böceği, besin ihtiyacını karşılayamadığı durumlarda kağıt, plastik, naylon gibi maddeler de yiyebilir. Ev içlerinde bulunması insanlar için daha fazla tehlike oluşturur. Hamam böceklerine karşı önlem alınması insanların sağlıkları açısından çok önemlidir. Evde hamam böceği görüldüğü anda hamamböceği ilaçlama yaptırılmalıdır.

Hamam Böceği Nasıl Çoğalır?

Üremeleri diğer çoğu haşere türlerinde olduğu gibi yumurtalama ile olur. Nemli ve rutubetli alanlarda üremesini daha fazla gerçekleştirdikleri için bu alanlara yapılacak hamam böceği ilaçlama daha iyi sonuç verecektir. Senede 5-6 kez üreme gerçekleştiren hamam böceği her üremede yaklaşık 400-500 kadar yumurta bırakır. Dişi hamam böceği yumurtalarını bir süre sırtında taşıyarak her alana bırakabilir. Bu nedenle hamam böceği ilaçlama çok önemlidir. Yapılan ilaçlama doğru olmadığı sürece yumurtalar yok edilemez ve bir süre sonra larvalardan çıkacak yavrular yeniden etrafa yayılır. Bu nedenle hamam böceği ilaçlama şirketleri tarafından uygulatılacak hamam böceği ilaçlama kalitesi çok büyük önem taşır. Koruyucu nitelikte olan haşere ilaçları kullanılmalıdır.

Hamam böceği türleri insanların yaşam alanlarında sıkça görülebilmektedir. Özellikle gıda maddelerinden de beslendikleri için gıda maddeleri üreten her alanda da rastlanmaktadırlar. Pastane, lokanta, restoran, fırın hamam böceğinin sıkça görüldüğü yerlerdir. Müşteri memnuniyeti gerektiren bu yerlerde haşere görülmesi, işletmeciler için büyük zarar demektir. İşletmenin de adını lekeleyecek olan bu durum için kesinlikle önlem alınmalıdır. Daha önemlisi hamam böceği dolaşan gıdaları tüketen kişiler dizanteri, verem, grip gibi hastalıklara yakalanabilir. Bu tür alanlar için hamam böceği ilaçlama şirketleri ile irtibat kurularak düzenli olarak hamam böceği ilaçlama yaptırılması şarttır.

 Hamam Böceği İlaçlama

Dışarıdan alınan ilaçlarla ya da amatörce yaptırılacak ilaçlamalarla kesin sonuç alınamayacağı gibi, canlıların sağlıkları da etkilenebilir. Haşereler için birçok ilaç mevcuttur ancak haşerelere karşı kesinlikle bireysel mücadele edilmemelidir. Yiyeceklerinizin ağzı kapatılarak saklanması hamam böceklerine karşı bir önlem olsa da kesin bir sonuç değildir. Dışarıdaki pis alanlardan evlerimize kolayca girebilen hamam böcekleri taşıdıkları onlarca mikrop sebebiyle oldukça zararlıdırlar. Özellikle lokanta, cafe, fırın tarzı işletmeler düzenli olarak, özellikle hamam böceklerinin daha fazla görüldüğü ilkbahar aylarında hamamböceği ilaçlama yaptırmalıdır. Bunun dışında yine ev, iş yeri, okul gibi insanların ortak yaşam alanlarında da bulunabilecek hamam böceğinden kurtulmak için hamam böceği ilaçlama şirketleri tarafından yardım alınmalıdır.

HAMAM BÖCEĞİ İLE MÜCADELE

Hamam Böceği besinlerimizden tükettiğinde, bu yiyeceğimize salyalarını, dışkılarını ve yumurtalarını bırakırlar. Bu yolla birlikte bizlere birçok hastalık bulaştırır. Hamam böceği insanların yemediği ve çok pis bulduğu gıdaları da tüketirler. Ayrıca evimizdeki kağıt ve ürünlerini tükettiği gibi evdeki eşyalarımızı ve elbiselerimizi de kemirirler.

Hamam böceğinin (kalorifer böceği) insana bulaştırdığı hastalıklar şunlardır:
1 – Gıda zehirlenmelerinin %95 ne sebep bu böceklerdir. Gıdalara bıraktıkları salya, dışkı, ve yumurtalar ile bulaşan mikroplar hızlı bir şekilde yiyeceklerimizi bozar
2 – Dizanteri mikrobunu
3 – Grip mikrobunu
4 – Hepatit virüsünü
5 – Verem mikrobunu
6 – Atrax hastalığı mikrobu
7 – Astım mikrobu
8 – Alerjik hastalıklar
9 – Pnomoni
10 – Mantar hastalığı mikrobu.vb gibi birçok hastalığı insana bu haşere grubu bulaştırır.

HAMAM BÖCEĞİ İLACI

Hamam böceği ile mücadele edecek kişiler hamam böceği ilaçlama şirketleri ile irtibat kurmalıdır. Hamam böceği ilaçlama sıvı ya da jel ilaçlama yöntemleri tercih edilerek uygulanır. Bu haşere türünün çok fazla görüldüğü okul, ev, bina, bodrum katları, çatı katları gibi alanlarda yapılacak hamam böceği ilaçlama daha iyi sonuçlar getirecektir. Kalitesiz yapılacak haşere ilaçlama kimyasal maddeler içermesi sebebiyle solunması durumunda ciddi sağlık sorunları oluşturur. Bu sebeple hamam böceğinden kurtulmak için, muhakkak alanında uzman, eğitimli kadroyla çalışan, Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı bir ilaçlama firması ile görüşülmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir