Garanti İlaçlama

Hamamböceği ve Kurtulma Yolları

Hamamböceği, eklem bacaklı sınıfının kanatlı ama uçmayan böcek türüdür. Çoğu evde ve iş yerlerinde özellikle de gıda üretim tesislerinde sıklıkla görülmektedirler. Hamamböcekleri sahip oldukları fizyolojik yapı ve genetik yapıları gereği her türlü iklim koşullarında yaşama özelliğine sahiptirler.

Hamamböceklerinde kurtulma yolları ilk çağlardan itibaren denenmiştir. Aslında hamamböceği tarihçesi oldukça eski medeniyetlere de dayanmaktadır. Bundan 7-8 asır öncesinde bile haşerelerle özellikle böcek türlerine ilişkin çalışmalar yapılmıştır. İnsanların göçebe hayattan yerleşik hayata geçmesi zamanında da tarihe düşen dip notlar bulunmaktadır. İnsanların tarımla yeni yeni uğraştıkları zamanlarda toprağa atılan tohumların bazı böcek türleri tarafından yuvalarına taşınması durumunu sezen o dönemin halkı, fiziksel güçle böceklerle başa çıkamayacaklarını anladıkları için cıva ile karıştırılmış bir ilaç yapmışlardır.

Günümüzde ise hamamböceklerini kontrol altına alma süreçleri farklı boyutlara taşınmıştır. Bunun nedeni modern ve çağdaş teknoloji ile paralel ilerleme durumudur. Hamamböceklerini kontrol altına almanın bireysel olarak mümkün olamayacağını bilmemizde fayda vardır. Hamamböcekleri, nemli, küflü, karanlık ve pis koku yayan ortamlarda yaşamaya bayılırlar. Hamamböceklerinin en tiksindirici özellikleri ise, birbirilerine ait ne varsa yeme durumlarıdır. Hamamböcekleri birbirilerinin dışkılarını, kusmuklarını, salyalarını ve en önemlisi birbirilerinin ölülerini yerler. Ancak birbirilerini yemeleri daha çok onları kontrol altına alırken işe yaramaktadır.

Hamam Böcekleri Nasıl İlaçlanır?

Hamamböceklerinin güvenle kontrol altına alınması için yapılması gereken şey profesyonel bir böcek ilaçlama firmasından destek almaktır. Böcek ilaçlama günümüzde artık rutin olarak uygulanması gerekmektedir. Yılın belli aylarında periyodik olarak haşere ilaçlaması uzmanlar tarafından da desteklenmektedir.  Hamamböcekleri için ilaçlama şirketinin yaşam alanlarınıza önereceği yöntem Jel İlaçlama yöntemidir.

Jel ilaçlama; hamamböceklerinin kontrolünü ele geçirmek için etkili, güçlü ve çok tesirli bir uygulama yöntemidir. Jel ilaçlama alana uygulandığında, hamamböceği yuvasından çıkarak jel ilaçtan yer. Hamamböceği jel zehir ile temas ettiği an hemen ölmez. Yuvasına geri döner. Orada ölür. Hamamböcekleri birbirlerini yedikleri için hamamböceğinin ölüsünü yiyen diğer böceklerde zehirden nasibini alarak etkisiz hale gelirler.

Jel ilaçlama sayesinde hamamböcekleri ile artık başınız dertte olmayacak. Çağrı merkezimizi arayarak hamamböceği kontrol sürecine ilişkin bilgi alabilir ve ilaçlama uygulamalarından ekonomik fiyatlarla yararlanmak için randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir