Garanti İlaçlama

Haşere ilaçlama

Böcekler özellikle yaz aylarında ortaya çıkan, her ortama çok çabuk uyum sağlayabilen, her yerde yaşayabilen ve çok çabuk çoğalan canlılardır. Bu yüzden haşere ilaçlama uygulaması düzenli bir şekilde yapılmalıdır. Böceklerin en büyük özellikleri çok hızlı bir şekilde çoğalmalarıdır. İki hafta da bir yumurta bırakan böcekler bile vardır. Çoğu yaşam koşuluna ayak uydurabilen bu canlılar, bitkiler ile hayvan ve insanların kanını emerek beslenirken, bu yolla insan ve hayvanlara birçok mikrop bulaştırabilirler. Uygun fiyat için bizi hemen arayabilirsiniz.

Bu mikroplar; verem, sıtma, astım,  alerjik reaksiyonlar gibi insan sağlığını tehdit eden mikroplardır. Bu yüzden böcekler ile bireysel olarak başa çıkmak mümkün değildir.

Birçoğumuz evimizde, iş yerimizde ya da bahçemizde gördüğümüz böceklerden kurtulmak için birçok yol denemişizdir. Eczanelerden haşere ilaçları alıp, bunu ilaçlama işleminde kullanarak bireysel bir şekilde kurtulmaya çalışmışızdır. Fakat bireysel uygulanan ilaçlama işlemi ne yazık ki sağlıklı sonuçlar vermez. Tam kurtulduğumuzu sandığımızda tekrar ortaya çıkarılar. Çünkü uyguladığımız haşere ilaçlama işlemi, böceklerin en ücra köşelere yumurtlama olayı sonrasında bir anlam ifade etmeyecektir. Yumurtadan çıkan canlılar tekrardan yaşam alanımızı istila edecektir. Bu durumda işimiz daha da zorlaşacaktır. İnsan sağlığını tehdit eden bu haşereler ile mücadele hiç de kolay olmayacaktır. Yukarıda da bahsettiğimiz üzere bu canlılar üzerlerinde birçok ölümcül mikrop taşımaktadır. Bu durumda ilaçlama işleminde çok dikkatli olmamız şarttır. Haşere ilaçlama da bireysel müdahalenin mümkün olmadığını söylemiştik. Peki haşereler ile mücadele için ne yapmalıyız?

İlaçlama Firması Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

  1. Birinci bir madde seçeceğiniz ilaçlama servisi çalışanlarının uzman bir ekipten oluşmasıdır. Mesleki eğitimi olmayan birçok ilaçlama firması yaptıkları yanlış haşere ilaçlama uygulaması ile karşı tarafı hem maddi hem manevi kayıplara uğratmaktadır.
  2. İkinci madde ise yapılacak olan haşere ilaçlama uygulaması ile ilgilidir. Her böcek çeşidi ve özelliklerine göre uygulanacak haşere ilacı ve uygulama biçimi farklıdır. Yanlış yapılan bir uygulama sizi zor duruma sokacaktır.

Yukarıda saymış olduğumuz kriterler göz önüne alınıp iyi, güvenilir ve sağlam bir ekibe sahip bir ilaçlama firması ile görüşerek haşere ilaçlama probleminizi giderebilirsiniz. Bunun yanı sıra ilaçlama işleminde kullanılacak olan bütün araç gereç ve ilaçlar kaliteli olmalıdır. Bu uygulamalar ise ilaçlama yapılacak alanın büyüklüğü, özellikleri, alanın açık veya kapalı olması, ilaçlanacak haşere türünün hangisi olduğu, bu haşere türüne yapılacak uygulama çeşidinin hangisi olduğu saptanmalıdır. Bütün bunlar tespit edildikten sonra haşere ilaçlama işlemine geçilmelidir. Bazı durumlarda ikinci bir ilaçlama işlemi daha yapılmalıdır. Yaşam alanınızı kontrol eden uzman ekipler, bunu test edecektir.

Yaz dönemine girdiğimiz bu aylarda böcek ve haşerelerin çoğalması işimizi zorlaştırmaktadır. Özellikle bu aylarda ortaya çıkan ve çok hızlı bir şekilde üreyen böcekler ile uğraşmak hiç de kolay değildir. Haşerelerin artması ile birlikte piyasaya sahte ilaçlama firmaları çıkmaya başlamıştır. Bu firmaların kullandıkları haşere ilaçları insan sağlığını kötü bir şekilde etkilemektedir. Haşere ilaçlama servisi seçerken dikkat edilecek bir önemli unsur daha mevcuttur. Bu unsur ise haşere ilaçlama firması fiyatlarıdır. Haşere ilaçlama firması size; ilaçlama yapılacak yerin açık ya da kapalı olması, yerin büyüklüğü ve yapılacak olan ilaçlama türüne göre bir fiyat belirleyecektir. Çok düşük maliyetlerde ilaçlama yapan haşere ilaçlama firmaları çok tehlikelidir. Müşteri çekmek için zararına ilaçlama yaparlar fakat kullandıkları haşere ilaçları kimyevi maddeler olup, geri dönüşü olmayan maddi ve manevi zararlar verebilir. Çok düşük fiyat veren haşere ilaçlama şirketleri olduğu gibi, uçuk fiyatlar veren ilaçlama servisleri de olacaktır. Bu noktada yapılacak tek şey, makul bir fiyat veren haşere ilaçlama servisleri ile görüşüp, diğer gerekli kriterleri sorguladıktan sonra ilaçlama uygulaması yaptırmak olacaktır. Bütün bunlar göz önüne alınarak yapılacak olan uygulama sizi bu dertten kurtaracaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir