Garanti İlaçlama

Haşerelerin Zararları Nelerdir?

Haşereler, doğada yüzlerce çeşit bulunan ve evrenin en çok farklı türüne sahip olan canlılarındandır. Ülkemizde de tüm dünyada olduğu gibi, haşerelerden kurtulmak adına pek çok çalışma yapılmakta, ilaçlama yöntemleriyle haşerelere karşı mücadele verilmektedir.

Bireysel mücadelelerin oldukça zor olduğu ve böcek ilaçlama şirketleri tarafından mutlaka kontrol altına alınması gereken haşereler, insan sağlığı üzerinde oldukça büyük zararlar verebilmektedir. Peki haşerelerin zararları nelerdir?

  • Haşereler insan sağlığı üzerinde ölümcül dahi olabilecek hastalıklara neden olurlar. İnsanları ısırarak ya da sokarak, zehirleyerek, gıdalar üzerinde bozulmalara neden olarak ve daha pek çok yolla insanlara zarar vermektedirler.
  • Böcekler genellikle mikrobik alanlarda türediği için, üzerlerinde çok farklı mikrop ve bakteri bulundururlar. Bu nedenle de bu mikropları gezindikleri her alana bulaştırırlar. Eğer evde çıplak ayakla geziyorsanız ya da küçük bebeğiniz varsa bu durum oldukça büyük tehlikelere gebedir.
  • Haşereler ısırmakla sokmakla kalmaz, varlıkları ile de pek çok hastalığa neden olurlar. Bronşit, nefes darlığı, astım, deri hastalıkları gibi hastalıklara ek olarak, körlük, felç geçirme gibi hastalıklara da yol açarlar.
  • İnsan sağlığına ek olarak haşereler, evcil hayvanlara ve diğer büyükbaş ya da küçükbaş hayvanlara da rahatsızlık verirler. Özellikle kene, pire, arı, örümcek, uyuz gibi haşereler hayvanlara en sık zarar veren haşerelerdir.
  • Prestij kayıplarına da yol açan haşereler, pek çok yeme içme işletmesinin de müşterileri üzerinde büyük güven kaybına yol açar. Hiç kimse haşere gördüğü bir işletmeye bir daha gitmek istememektedir.

Haşere Zararlarından Kurtulma Yöntemleri

Böceklerle mücadele ederken hastalıklarla ya da maddi manevi kayıplarla karşılaşmamak için, haşereden şikayetçi olduğunuz alan, mutlaka iyi bir böcek ilaçlama şirketi tarafından ilaçlanmalıdır.

Haşere ilaçlama işlemlerinde en güvenilir ilaçlarla en modern yöntemleri harmanlayan firmamız, şikayetçi olduğunuz tüm haşerelerden sizleri kurtarmaktadır. Bizlere ulaşmak için çağrı merkezlerimizi 7 gün her saat arayabilir, müşteri temsilcilerimize her konu hakkında danışabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir