Garanti İlaçlama

Hastane İlaçlama

Hastane ilaçlama, sürekli faaliyet gösteren, her türlü bakteri ve mikroptan arındırılmış olması gereken önemli kuruluşların haşere ve böcek problemlerine karşı geliştirilmiş olan bir ilaçlama hizmetidir. Garanti ilaçlama da çeşitli konut ilaçlamalarında bulunduğu gibi hastane ilaçlama alanında da faaliyet göstermektedir.

HASTANE İLAÇLAMANIN ÖNEMİ

Hastaneler içerisinde bir çok hastayı barındıran ve kullanılan malzemelerde, yataklarda sürekli temizlik sağlanması gereken mekanlardır. Bu hastaların temiz bir tedavi görmesi adına büyük önem taşımaktadır.  Bu zararlı haşere ve böcekler, taşıdıkları ve salgıladıkları mikroplarla, çok daha değişik boyutlarda hastalıklara yol açabilmektedir. Hastaneleri istila eden böcek türleri kan yoluyla ya da bakteriyel yollarla bulaşan bir çok hastalığa neden olabilir. Hele ki hastalar üzerinde çok daha etkili olabilir. Bu sebeple hastanelerde görülen haşere ve böcek problemlerinin kısa bir süre içerisinde ortadan kaldırılması gerekmektedir. Hastane ilaçlama, hem hastaların hem de hastane çalışanlarının sağlığı açısından büyük önem taşımaktadır.

HASTANE İLAÇLAMA YÖNTEMLERİ

Hastane ilaçlama yöntemleri, konut ilaçlamaları gibi etkili ve hızlı çözümlerle yapılmaktadır. Hastaneler sürekli aktif mekanlar olması sebebiyle, kapatılmasını gerektirmeyen tarzda ilaçlamaları yapılmalıdır. Böcek ve haşere problemlerini ortadan kaldırmak için sıvı ilaçlama yöntemlerinden püskürtme tekniği en etkili uygulama olacaktır. Püskürtme tekniğiyle ulaşılması güç olan dar alanlar da ilacın tesiri altına girebilmektedir. Ayrıca bu teknik yarım saat içerisinde etkisini gösterebilmektedir. Bu da çok daha hızlı bir şekilde işlemin tamamlanmasını garantilemektedir. Sıvı ilaçlamaların yanı sıra katı ilaçlama yöntemlerinden jel ilaçlar da hastane ilaçlamalarında kullanılan ilaçlardandır. Jel ilaçlar genellikle böcek ve haşerelerin mesken tuttuğu bölgelere sürülerek uygulanmaktadır. Bu jeli besin kaynağı olarak düşünen böcek ve haşerelerin temas etmesi sonucunda kısa sürede problemden kurtulmak mümkündür. Bu sebeple bu yöntem de hastane ilaçlamalarında hem hızlı hem de etkili ilaçlama yöntemlerinden birisidir. Fare gibi büyük çaplı bir zararlı canlı imhasında da yine püskürtme tekniği uygulanabileceği gibi, farelerin yakalanmasını sağlayan düzeneklerin kullanılması da yine hastane ilaçlamalarında gerçekleşen uygulamalardandır.

Herhangi bir hastane ilaçlama gereksiniminde ilaçlama firmalarıyla irtibata geçmek çok akıllıca bir yöntem olacaktır. Garanti ilaçlama kapsamında yer alan Hastane İlaçlama faaliyetleri, günün her saati profesyonel ekip ve ekipmanlarla hizmet göstermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir