Garanti İlaçlama

İlaçlama sonrasında temizlik gerekli mi?

Böcek ve haşere ilaçlama uygulamaları her geçen gün gelişen teknoloji ile birlikte ilerleyen tekniklerle daha da kolay hale gelmiştir. Böcek sorunları ile yüzyıllardır karşı karşıya kalan kimseler bu tekniklerden yararlanarak kurtulabilirler. İnsanlar bu konuda yardım alabilecekleri ilaçlama firmaları tarafından, hangi alanda hangi haşere türüne karşı uygulama gerçekleştireceğini öğrenmelidirler. Böylece bir daha yenilenebilecek bu sorunlara karşı tedbirli davranacaklardır.

İlaçlama İnsana Zarar Verir mi?

Tüm haşere, böcek, kemirgen ve parazitlerin ne kadar zararlı olduklarını hemen hemen hepimiz bilmekteyiz. Ancak bildiğimizden çok daha fazla tehlike demek olan böceklerden kurtulmak oldukça önemlidir. Hamam böceği, kalorifer böceği gibi haşereler bulaştırdıkları mikroplarla ciddi sağlık sorunlarına sebep olabilirler. Çıyan gibi haşereler ise zehirlidirler ve insanlar için hayati tehlike demektir. Tahtakuruları ve farelerden kurtulmak maddi kayıpların önüne geçmek demektir. Sıvı ilaçlamalar ve jel ilaçlamalar yanında fareler için geliştirilmiş istasyon yöntemi de bulunmaktadır. Her bir teknik için alınacak önlemler farklı olabildiği gibi herhangi bir önleme gerek duyulmayan ilaçlama yöntemleri de vardır. Jel ilaçlama, ufak parçalar halinde ilaçların bırakılmasıyla gerçekleştiğinden insanlara ve çevreye hiçbir yan etkisi yoktur. Bu ilaçlama sonrasında ıslak bezle temizlik yapılmaması, ilacın etkisini daha fazla sürdürecektir. Sıvı ilaçlama ise, aksine püskürtme ve buharlama ile uygulandığından her alana etki edebilecek ilaçlama yöntemidir ve öncesinde açıkta bulunan gıdaların ağızları kapatılarak saklanması önerilir. Sonrasında da kapalı kalan alan yarım saat havalandırılıp kullanılabilir. Mutfak gereçlerinin sudan geçirilmesi dışından bir temizlik yapılmasına gerek yoktur. Hatta ilaçların daha uzun ömürlü olabilmesi açısından bir süre ortalık silinmemelidir.

Böceklerden kurtulmak için hizmet alınacak böcek ilaçlama şirketleri muhakkak Sağlık Bakanlığı onaylı, yasal olmalıdır. Aksi halde yanlış uygulanan ilaçlar ve ilaçlama öncesinde, sonrasında yapmanız gerekenler hakkında aldığınız yanlış bilgiler nedeniyle ciddi sağlık sorunları yaşayabilirsiniz. Bu nedenle Garanti İlaçlama olarak sizlere hem yasal hem de uzman ekiplerimizce çalışarak, ilaçlarımızın ziraat mühendisleri tarafından üretildiği ilaçlama teknikleri uygulayarak hizmet vermekteyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir