Garanti İlaçlama

Kalorifer böceği beslenmek için ne yer?

Kalorifer böcekleri kömürlük, bodrum, çatı katları, evlerde dolap içleri, banyolardaki su gideri borularından, fırın, çamaşır makinesi köşelerinde bulunan haşerelerdir. Bulundukları yerlerde büyük sorunlara sebep olurlar. Gıdaların çokça mevcut olduğu fırın, lokanta, yemekhaneler, mutfaklarla daha çok görülürler. Çünkü besin ihtiyaçlarını insan gıdaları ile de giderebilmektedirler. Kalorifer böceklerinden kurtulmak için kalorifer böceği ilaçlama uygulatılması yapılmalıdır.

Kalorifer böceği, sadece insan gıdaları ile beslenemeyip, etraflarında bulunan her tür börtü böcek, hayvan gıdası, poşet, naylon ile de beslemem kalorifer böcekleri bıraktıkları dışlılar ve salyalarla ciddi sağlık sorunlarına sebep olurlar. Vücutları dirençli olduklarından ise, dışarıdan alınacak sprey ve ilaçlar bu haşereleri yok etmek için uygun olmayacaktır. Belki geçici sonuçlar alabilirsiniz ama kısa bir süre yeniden bu haşere sorunlarıyla başa çıkmak zorunda kalacaksınız. Bu nedenle daha kesin sonuçlar alabilmek adına, kalorifer böceği ilaçlama uygulatılması şarttır. Bu uygulama jel ilaçlama ile gerçekleştirilmektedir. Çünkü, her tür kuytu köşede bulunabilen bu haşerelerden kurtulmak ancak bu tür, ufacık deliklere bile temas edebilecek etkili ilaçlama yöntemi ile mümkündür. Hamam böceği, kakalak böceği türleri için de bu ilaçlama uygulanmaktadır. Böcek ilaçlama işlemi gerçekleştirilirken herhangi bir önlem alınmasına gerek duyulmadığı gibi, ilaçlama sonrasında da herhangi bir temizliğe gerek olmaz. Basit şekilde yapılan işlem sonucunda kalorifer böceği sorunlarından kurtulmuş olursunuz.

Kalorifer böceği, kafası koptuğunda bile bir süre yaşayabilen, aç, susuz kaldığında da hayatını devam ettirebilen bir haşere olduğundan kalorifer böceği ile mücadele oldukça zordur. Bu haşerelere karşı müdahale ancak kalorifer böceği ilaçlama şirketleri tarafından alınacak yardımlarla gerçekleştirilebilir. Bu haşerelerin bulundukları alanların tespiti ardından uygulama gerçekleştirilir. Garanti ilaçlama olarak sizlere hem kalorifer böceğinden kurtulmak için hem de tüm haşere ilaçlama için 7/24 hizmet vermekteyiz.

KALORİFER BÖCEĞİ HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir