Garanti İlaçlama

Kara Sinek İlaçlama

Karasinek ilaçlama, bilhassa yaz aylarında, nem oranı yüksek alanlarda sıklıkla yapılan bir ilaçlama türüdür. Basit sinek ilaçları ile yapılmaması gereken ve uzman ilaçlama şirketleri tarafından uygulanması şart olan kara sinek ilaçlama açık ya da kapalı alanlarda yapılabilmektedir. Sinekler ve karasinekler aslında her ortamda karşımıza çıkan kanatlı küçük haşerelerdir. Karasinekler yaşamımızı olumsuz etkileyen ve evlerimize kadar bir çok mikrobu taşıyan canlılardır. Boy olarak çok ufak canlılar olan bu haşereler genellikle 1 – 2 cm kadardır. Sineklerden kurtulmak için karasinek ilaçlama yaptırmak en etkili çözümdür.

Sinekler bazen et ve gıda maddelerine konduğunda bu gıdalar üzerine yumurta bırakarak hem gıdaların bozulmasına neden olurlar hem de yumurtalar çabuk açılıp aynı gün içinde larvalaşırlar. Bu larvalar 4-5 gün içinde ergin sinek olarak uçarlar. Bir dişi sinek ortalama olarak bir defada 200’e yakın yumurta bırakır.

Karasinek ilaçlama hakkında

Karasinek ilaçlama uygulatılmadığı, çoğalmalarına engel olunmadığı ve görüldüklerinde ihmal edildikleri takdirde sayıları artacak, verebilecekleri zararların önüne geçmek daha da zorlaşacaktır. Sinekler insanı ısırıp insandan kan emen canlılar olup insan kanına ihtiyaç duyarlar. Bu nedenle sağlık açısından da ciddi tehlike olan karasineklerden kurtulmak için karasinek ilaçlama yaptırmak şarttır. Çöplüklerde ve pis ortamlarda sürekli gezinen sinekler,insana birçok mikrop bulaştırırlar. Birde sineklerin bu zararının dışında ortama sürekli dışkılarını bırakarak etrafımızı kirletirler ve eşyalarımızı kirleterek de bizlere zarar verirler.

Hem sağlık hem maddi hem de psikolojik açıdan bizlere sorun olmaması adına, sineklerden kurtulmak oldukça ciddi ve önemli bir konudur. Karasinek ilaçlama şirketleri ile görüşülerek bu konuda destek ve yardım alınabilir. Zira insanların bireysel olarak uçabilen bu haşereleri yakalamaları, yok etmeleri oldukça zordur.

Sinekler insanlara birçok hastalık bulaştırarak insanların çarçabuk hastalanmasına neden olurlar. Sinek ve karasinekler ile insanlara bir çok hastalık bulaşır.

Karasinekten bulaşan hastalıklar

 • Gıda zehirlenmeleri
 • Kolera
 • İshal
 • İştahsızlık
 • Vücut halsizliği
 • Verem
 • Dizanteri
 • Hepatit
 • Daire
 • Çocuk felci

Yukarıda saydığımız hastalıkların yanında başka hastalıklarda insana bulaşabilir.

SİNEK VE KARASİNEK İLE MÜCADELE

Sinekler ile mücadele çok önemlidir. Mutlaka mücadelesi karasinek ilaçlama firmaları tarafından yapılmalıdır. Karasineklerden kurtulmak için kullanılan ilaçlar sıvı kokulu ilaçlar, püskürtme yöntemi ile uygulanan sıvı ilaçlar ya da boyama yöntemi ile gerçekleştirilen ilaçlama teknikleri kullanılmalıdır. Karasinek ilaçlama işi mutlaka profesyonel firmalar ve kişiler tarafından yapılmalıdır.

SİNEKLER HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR

 • Sinekler ne ile beslenirler?

Sinekler besin kaynağı olarak bitkilerin ve sebzelerin sularını tüketerek beslenirler. Şekerli ürünleri tüketmekten hoşlanan sinekler zaman zaman et ve et ürünleri ile de beslenebilirler.

 • Sinekler en çok nerelerde ürerler?

Sinekler en çok pis kokulu ve çamurlu ortamlarda bulunurlar. Dış ortamlarda bataklıklarda, mağaralarda, hayvan ağıllarında ve kümeslerde bolca bulunurlar. Sinekler ayrıca lağım,su akarlarında ve çöplüklere yumurta bırakırlar.

 • Sinekler insanı ısırır mı?

Sinekler insanı ısırır ve insana bu yolla çeşitli hastalıklar bulaştırırlar. Sinekler tarafından ısırılan kişilerde, vücutta acı, kaşıntı hissedilir.

 • Sinek ısırması ile hangi hastalıklar oluşur?

Sinekler pis canlılardır ve beslenmek için insanların tükettikleri gıdalar üzerinde gezerek salya ve dışkılarını bırakır. aynı zamanda insan vücudundan kan emerek insanlara dizanteri, kolera, verem, ishal ve çocuk felci gibi önemli hastalıkları bulaştırırlar.

 • Sinekler çoğalmak için bıraktıkları yumurtadan ne zaman çıkarlar?

Sinekler çok çabuk üreyen canlılardır. Sinekler yumurtalarını bataklık gibi sulak alanlara bırakırlar. Ortalama 35-40 derece sıcaklıkta yumurtalar yaklaşık 10-12 gün içerisinde açılır. Sinekler her üremede ortalama 200-250 arasında yumurta bırakırlar.

 • Sinekler ne kadar çok çoğalırlar?

Sineklerin yumurtaları 20-25 derece sıcaklıkta açılır ve yavruları ortaya çıkar. Sinekler ölene kadar 1000’in üzerinde yumurta bırakırlar. Sinekler genelde 3 günde bir yumurtlarlar.

 • Sinek ilaçlamada kullanılan ilaçlar nelerdir?

Sinek ilaçlamada kullanılan bazı, bireysel yollar ile edinilen ilaçlar, sinek ilaçlamasında kesin çözüm olmamaktadır. Sinek ilaçlama ancak profesyonel ilaçlama şirketleri tarafından yapılmaktadır. Garanti ilaçlama şirketi olarak sizlere, şirketimiz tarafından en güvenilir ve garantili hizmet sunulmaktadır.

 • Sinek ilaçlamada hangi yöntemler kullanılır?

Sinek ilaçlamada kullanılan ilaçlar sıvı kokuludur ve püskürtme yöntemi ile uygulanır. Bu uygulama İlaçlama şirketleri tarafından ve ilaçlama hakkında eğitimli ve deneyimli ilaçlama ekipleri tarafından yapılmaktadır.

 • Sinek ilaçlama ne zaman yapılmalı?

Sinek ilaçlama işi ya sabah erken saatte yada akşam üstü karanlık bastıktan sonra yapılmalıdır. Sinekler bu saatlerde daha aktif olurlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir