Garanti İlaçlama

Karafatma İlaçlaması

Karafatma haşeresi rengini siyah olmasından kaynaklı olarak bu ismi almıştır. Hijyen olmayan, sıcak ve nemli alanları seven bu haşereler ile lağım borularının yakınlarında, bina boşluklarında, depolarda, kömürlük ve çatı katlarında, çöplüklerin etraflarında karşılaşmamız mümkündür. Karafatma ilaçlaması önemlidir çünkü bu haşereler temiz yerlerde bulunmadıklarından buralardan aldıkları mikropları kolaylıkla insanlara bulaştırıp ciddi hastalıkların sebebi olabilirler. Karafatmalardan kurtulmak için profesyonel bir karafatma ilaçlama şirketi tarafından yardım alınmalıdır.

Karafatmalar Nerelerde Yaşarlar?

Uzun süre aç ve susuz yaşayabilen karafatmalar, kafaları koptuğunda bile 1 hafta kadar bir süre hayatlarını devam ettirebilmektedirler. Vücut dirençleri bu kadar fazla olan bu haşereler için dışarıdan alınacak böcek ilaçları ve spreyler etkili olmayacaktır. Karafatma ilaçlaması yardımı aldığınız takdirde dahi 20 gün kadar sonra yeniden bu ilaçlama uygulatılmasını sağlamalısınız. Çünkü bu haşereler yumurtlama ile bir üremede 200 yavru bırakabilmektedirler. İlaçlama yumurtalara etki etmediği için bir süre sonra yumurtadan çıkacak karafatmalar için ikinci bir işlem gerçekleştirilmelidir.

Bulunduğu yerde ne oranının ve sıcaklığın azalmasıyla birlikte koloniler halinde yeni yuva arayışı içerisine giren karafatmalardan kurtulmak, karafatma ilaçlaması ile mümkündür. Bu haşereler eski binalarda çatlak ve deliklerin daha fazla olması sebebiyle daha çok bulunurlar. Evlerimize de dışarıdan yapılacak alışveriş ya da kanalizasyon borularındaki çatlaklar yoluyla gelebilen karafatmalar ile mücadele edecek kişiler jel ilaçlama uygulaması yardımı almalıdırlar. Sıvı ilaçlama ile de yok edilebilmesi mümkün olan bu haşereler için jel ilaçlama daha kolay ve etkili olacaktır. Sağlık Bakanlığı onaylı olarak karafatma ilaçlaması hizmeti veren Garanti ilaçlama şirketinden 7/24 hizmet alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir