Garanti İlaçlama

Karınca Kovucu İşe Yarar mı?

Karınca kovucu işe yarar mı sorusu, bu cihazı kullanmayan kişilerin sorduğu ilk sorudur.  Karıncalar haşere grubu içine aslında girmez. Çünkü haşere; zararlı mikropları taşıyan mikroorganizmalardır. Karıncalar genellikle yaz aylarının gelmesiyle ortaya çıkarlar.

Karıncalar yaz aylarında kış hazırlığı yaptıkları için bu alanlarda buldukları bütün besin artıklarını toplamaya çalışırlar. Karıncalar koloni halinde yaşarlar. Topluluk halinde hareket ederler. Kraliçe karınca adında lidere sahiptirler.

Karıncaların insanları ısırdığı, zehirlediği görülmemiştir. Karıncalar sadece yaşam alanlarımızda çirkin bir görüntünün oluşmasına neden olurlar. Bu rahatsızlık nedeniyle karıncalarla mücadele başlamıştır. Karıncalarla mücadelenin başında ilaçlar kullanılmış olsa da son dönemlerde Karınca kovucu tabletler ve cihazlar geliştirilmiştir. Bu cihazlar ultasonik ses dalgalarına sahiptirler. Karınca kovucu özelliklerine sahip olan cihazlar, karıncayı öldürme işlevine girmez. Sadece bulunduğu alandan uzaklaştırmaya çalışmaktadır. Bu durumda geride yüzlerce karınca ölüsü kalmaz.

Ultarasonik ses dalgalarına sahip olan karınca kovucu cihazlar elektrikle çalışmaktadır. Ebatları ve kapsama alanları değişmektedir. Ultrasonik karınca kovucuların büyüklükleri de değişmektedir. Kullanım konusunda hassas yapıya sahiptirler.

Diğer Karınca İle Mücadele Yöntemleri

Bunun dışında karıncaları yaşama alanlarımızdan çıkartmak mümkün mü peki? Elbette mümkün. Bu durumlar için böcek ilaçlama şirketlerinden teknik anlamda yardım ve destek talebinde bulunduğunuzda Sıvı ilaçlama uygulamaları sayesinde karıncalardan büsbütün kurtulursunuz.

Karıncaların özellikle bulunduğu alanlar olan; mutfak tezgahları, pencere önleri, balkonlar, duvarlar, buzdolabı kenarları gibi alanlardan eser bırakmayacak şekilde kurtulmanız artık zor değil. Yapmanız gereken ilk adım haşere ilaçlama firmasını aramanız olacaktır.

Bunun dışında haşerelerin kontrol altına alınmasında önemli rol oynayan uygulamalar bulunmaktadır. Bu uygulamalar; sıvı ilaçlama, jel ilaçlama, kokulu ilaçlama, kokusuz ilaçlama ve fare istasyonlarıdır.

Sizlerde yaşam alanlarınızı korumak ve güven altına almak istiyorsanız, mutlaka ilaçlama yaptırın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir