Garanti İlaçlama

Kene İlaçlama Nasıl Yapılır ?

Kene, onlarca hastalığa sebep olan hatta çoğunun ölümle bile sonuçlanabildiği hastalıkların mikroplarını taşıyan hayvandır. Kene, besin ihtiyacını kan emerek karşıladığı için bulundurduğu virüsleri, kişilere bulaştırması çok kolaydır. İnsanlara ve hayvanlara bulaştırdıkları bu virüslerle oldukça zarar teşkil eden kene için, kene ilaçlama firmaları ile irtibata geçmek şarttır.

Kene, gözle görülmesi çok zor olan çok ufak canlıdır. Bu nedenle kene ile mücadele tek başına yapılabilecek bir işlem değildir. Böcek ilaçlama firmaları bu duruma müdahale ederek, keneye karşı önlemleri daha sağlıklı ve kolay şekilde alabilirler. . ‘Kene ilaçlama nasıl yapılır?’ sorusu için kene ilaçlama firmaları size yardımcı olacaktır.

Keneler En Çok Nerelerde Görülür?

Kene ilaçlama, ev, hastane, ofis, bina gibi kapalı alanlarda yapıldığı gibi, bağ, bahçe, çiftlik, tarla gibi dış mekanlarda da uygulanabilir. Sıvı ilaçlama yöntemi, keneden kurtulmak için en etkili yöntemlerden biridir. Kene ilaçlama firmaları, sıvı ilaçlama yapacakları alanı ilacın etkili olabilmesi için bir süre kapalı tutarlar. Bu zaman dilimi içerisinde ilaçlama yapılacak alanda kesinlikle evcil hayvan olmaması gerekir. İlaçlama sırasında insanın da kesinlikle bulunmaması gereken alanda eğer bir akvaryum varsa ya başka bir alana taşınmalı ya da kesinlikle hava almayacak şekilde üstü kapatılmalıdır. İlaçlamanın daha iyi sonuç verebilmesi için amatörce yöntemlerden uzak durulmalıdır. Kene ilaçlama açık alanlarda yapılıyorsa, açık alana yakın kapalı yerlerin de ilaçlama yapılması kene ile mücadele için önemli olacaktır.

Kene ilaçlama yöntemi uygulandıktan sonra, ilaçlama yapılan alan 4-5 saat kadar kapalı kalmalıdır. Sonrasında da birkaç saatlik havalandırmanın ardından, alan daha sağlıklı olarak kullanıma açılabilir. Ayrıca ilaçlamadan sonra, ilaçlama yapılan alandaki kullanılan eşyalar yıkanmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir