Garanti İlaçlama

Kene İlaçlama

Keneler kan emerek beslenen haşereler grubundan oldukları için insan sağlığı açısında ciddi sağlık sorunlarına neden olabilmektedirler. Kene ilaçlama hizmeti alınarak sizlere daha sağlıklı yaşam alanları sunulmaktadır. Bu hizmetlerden yararlanmak için ise profesyonel kene ilaçlama şirketleri ile görüşülmelidir. Çünkü kene ilaçlama çok ciddi bir iştir. Zira kenelerden kurtulmak için bireysel yöntemler uygun değildir. Oldukça ufak yapıdadırlar ve konakçısının üzerine yapışık şekilde bulunurlar.

Boşuna zaman kaybetmek yerine bir an önce kene ilaçlama yaptırılması için en yakın ilaçlama şirketleri ile irtibat kurulmalıdır.Kenelerden gelebilecek zararlara karşı en etkili korunma yolunu kene ilaçlama firmaları sunmaktadır. İstanbul böcek ilaçlama servisimiz 24 saat hizmetinizde.

Kene Özellikleri

Kene, kırmızı kahverenginde yassı, oval bir parazittir. Kan emerek büyürler.Özellikle köpeklerde daha bulunurlar. Hayvanlarla insanlara da yapışıp kan emerler. Dışarıda keneler;çimenlerde, çalılıklarda ve hayvan barınma yerlerinde bulunurlar ve buradan geçen hayvanlara yapışırlar. Hayvanlar vasıtası ile evlerin içine kadar gelirler. Ev içinde bir dişi çatlağa, yarığa yumurta bırakırsa bir kene,hafta içerisinde yüzlercesi oluşur. Oldukça tehlikeli ve zararlı olabilen kene ile mücadele edilmediği takdirde bu haşereler daha da zararlı hale gelecektir. Zamanla sayıları artacağından kene ilaçlama yardımı alınması şarttır.

Kenelerin Davranışları

Keneler en çok köpeklerde ve yetişkinlerde yaşar. Köpeklerde, yetişkinleri kulak ve ayaklarda yaşarken, daha ufaklara sırt bölgesinde rastlanır. Doğada bitki ve otların üzerinde durup, oradan geçecek bir hayvanın üzerine atlarlar. Herhangi bir hayvan üzerinde girdikleri evlerde hızla çoğalırlar ve üzerinde beslenecek hayvan bulamazlarsa insanlara musallat olabilirler. Hiçbir şey yemeden sekiz aya kadar yaşayabilirler. İnsanlarda etkili çeşitli hastalıklar ve bakteriler taşıdıklarından, kene ile mücadele edilmeleri önem arz etmektedir. Bu durumlarda ise yapılacak en doğru davranış bir kene ilaçlama firması ile görüşmektir.

Kenelerin yaşam alanları

Kene, köpek ve diğer hayvanların bulunduğu, bitki örtüsü yoğun olan yerlerde yaşarlar. Üzerinde bulundukları hayvanın kanıyla beslendikten sonra, oradan ayrılarak kapı pencere kenarları ve süpürgeliklerde barınırlar. Kısacası her alanda görülebileceğinden ortak yaşam alanlarımızın, bağ bahçelerimizin sıklıkla kene ilaçlama ile temizletilmesi şarttır.

Kene ile mücadele ipuçları

Kenelerin evin içinde ve dışında kontrolü zahmetlidir. Bunun için profesyonel bir kene ilaçlama servisine ihtiyaç duyulur. Kısmi ve ferdi olarak kene ile mücadele başarılı olmaz. İç ve dış alanda mücadeleleri oldukça zordur. Kedi, köpek türü ev hayvanlarının veteriner kontrolünden geçirilmesi ve problemle karşılaşıldığında Garanti İlaçlama gibi profesyonel bir firmadan hizmet alınması gereklidir.

Sıvı ilaçlar kullanılarak uygulanan ilaçlama teknikleri kenelerden kurtulmak için en etkili yöntemlerdir. Sıvı ilaçların insanlara temasları zararlı olabileceğinden bu temaslara engel olabilecek her tür etkiye karşı önlem alınmalıdır. Bu konu hakkında da kene ilaçlama öncesinde ilaçlama ekipleri tarafından bilinçlendirilmeniz mümkündür.

Kene ilaçlama ile ilgili sıkça sorulan sorular ?

  • Kene ile mücadele nasıl olmalıdır?
  • Kene ilaçlaması için gereken şartlar nelerdir?
  • Kene ilaçlandıktan sonra ölür mü?

Bu denli soruları sıkça şirketimizi arayan ve kene haşeresi ile ilk defa karşı karşıya kalan insanların ısrarla sorduğu sorulardır. Kene ile mücadele etmek için bireysel olarak ne kadar önlem alırsanız alın, bu alanda profesyonel böcek ilaçlama şirketinize ihtiyaç vardır. Kene ve türleri için mücadelede sıvı ilaçlama uygulaması kullanılmaktadır. Son yıllarda ölümcül vakalara neden olan kenelere karşı duyarlı olmakta fayda vardır.

Kene ilaçlama neden önemlidir?

Kene kontrol altına alınması zor ve güç bir haşere türüdür. Kenelerin ısırması sonucu ve deri altına nüfuz etmesi, zehrin tehlike arz ettiği durumlar nedeniyle mutlaka bu vakayla karşı karşıya kalanların müdahale etmeden en yakın sağlık kuruluşuna gitmeleri gerekmektedir.

Keneden kurtulmanın yolları nelerdir ve hangi yollarla kurtulabilirim? Özellikle son yıllarda ülkemizde artan kene vakaları ve yaşanan ölümler vatandaşın büyük bir panik yaşamasına neden oldu. Kene ile bireysel mücadele mümkün olmadığı gibi çok tehlikelidir. Kenenin ısırması sonucu vücudumuza yapışarak daha çok zarar vermesi bilinirken; kenelerden kurtulmanızı sağlayacak en etkili yöntem ilaçlama yapmaktır.

Ancak ilaçlama uygulamalarının tarafınızdan değil bu alanda uzmanlaşmış kişi ve kurumlarca gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Keneler için son yıllarda geliştirilen etkili ve tesirli ilaçlama uygulamaları geliştirilmiştir. Garanti Grup-Garanti ilaçlama şirketimiz her noktada kaliteli ve güvenli ilaçlama hizmeti sunmaktadır. Kene ile mücadele yöntemlerinde sıklıkla sıvı ilaçlama tercih edilmektedir. Bu uygulama yöntemi ile keneler kolayca kontrol altına alınabilmektedir.

Kene ilaçlama hizmetleri en ekonomik fiyatlar ile Garanti’de. İstanbul, İzmir, Kocaeli için pire, kene ve fare ilaçlama hizmeti alın!

Kene ısırığı öldürür mü?

Hangi hastalıkları bulaştırır? Kenelerin sokumu diğer deyişi ile ısırığı elbette ölümcül sonuçlara neden olabilmektedir. Keneler zehirlidir. Zehirli olmayan türleri de vardır. Ancak hemen hemen hepsi çeşitli hastalıklara neden olurlar. Kenelerin ısırması sonucu bireysel müdahale etmeden acil olarak bir sağlık kuruluşuna gitmeniz ve kenenin çıktığı yeri ilaçlatmanız öncelikli olarak yapmanız gereken işlemlerdendir.

Kenelerin son yıllarda neden olduğu ve tüm dünyanın korkulu rüyası haline gelen hastalığının ismi bilindiği üzere kırım Kongo kanamalı ateşi hastalığıdır. Erken müdahale edilmediği takdirde bu durumlar ölümle sonuçlanabilmektedir. Kene ve kene türlerinin çeşitli hastalıklarına maruz kalmamak için erkenden ve vakit kaybetmeden yaşam alanlarınızı bu tehlikeli haşere türüne karşı ilaçlatın. Aksi halde olumsuz sonuçlar ve ölümcül sonlarla karşılaşabilirsiniz.

Kene ilacı nereden satın alabilirim?

Kene ilacı zirai marketlerde, eczanelerde ve web siteleri online satış siteleri üzerinden tüketicilere sunulmaktadır. Kene ilacını en güvenli biçimde eczanelerden temin edebilirsiniz. Başka kanallarla satın alacağınız ilacın korsan olacağı sıklıkla karşılaşılan bir durumdur. Kene ilacı olarak satılan ürünlerin keneler üzerinde bağışıklık yarattığı ve etki etmediği saptanmıştır. Bu yüzden kene ilacı satın almadan önce mutlaka bu alanda uzmanlaşmış kişilerden destek alın. Kene ilacı satın almaktansa, kene ilaçlama her zaman için daha doğru bir adımdır.

Kene ilaçlama işlemlerinin ilaçlama firması tarafından yapılması daha doğrudur. Satın aldığınız ilacı hangi alanlara ve ne kadar dozda kullanacağınızı bilmediğiniz için bu durum ciddi sorunlar doğurabilir.

Kene ilaçlama fiyatları ne kadardır?

Kene ilaçlama sağlığınız dışında zehirli ve ölümcül olduğu için hiç düşünülmeden hemen gerçekleştirilmesi gereken uygulamalardan biridir. Kene ilaçlama fiyatları için Garanti İlaçlama şirketimiz çok esnek ve kaliteli fiyat seçenekleri sunmaktadır. Kene ilaçlama şirketimiz bünyesinde ekonomiktir.

Kene ilaçlama fiyatlarının belirlenmesinde bazı ön koşullar bulunmaktadır. Haşerenin türüne yayıldığı alana göre belirlenen ilaçlama yönteminin ardından yapılan ilaçlama ile haşerelerden kısa sürede kurtulabilir, sağlığınızı tehlikeye sokan keneleri hayatınızdan çıkarabilirsiniz.

Kene ilaçlama fiyatlarının ön koşullara kısaca değinecek olursak;

  • İlaçlama yapılacak alanların yer büyüklüğü, yüz ölçümü yani metrekaresi ilk ön koşul olarak belirtilebilir.
  • Bu alanda kene yoğunluğu varsa başka haşerelerin bulunması ve toplam kullanılacak olan ilaç miktarı bize net ilaçlama fiyatlarını vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir