Garanti İlaçlama

Kokusuz Haşere İlaçları

Haşere tehlikeli, ufak ve evlerimizde, iş yerlerimizde kısacası her türlü yaşam alanlarımızda karşımıza çıkabilecek hayvanlardır. Evde bulunan haşereden kurtulmak için kişi kendi çabalarıyla sonuca ulaşamadığı durumlarda böcek ilaçlama firmaları tarafından uygulanan haşere ilaçlama yaptırır. Kokulu ilaçlamanın da olduğu yöntemler arasında kokusuz olmaları ve çok fazla üreyen haşerelerin etrafa bıraktıkları yumurtaları da etki göstermesi sebebiyle kokusuz ya da jel ilaçları tercih edilir.

Kokusuz haşere ilaçlaması, kokusuz olması, kişiye rahatsızlık vermemesi nedeniyle ortamda herhangi bir canlının bulunmasına engel değildir. Ancak evdeki yiyeceklere etki etmesi sonucunda kişilerin bunları tüketmesiyle birlikte ciddi sağlık sorunları oluşturabilir. Bu nedenledir ki haşereden kurtulmak için yapılacak kokusuz haşere ilaçlaması öncesinde muhakkak gıdaların üstleri kapatılmalı ve gıdalar saklanılmalıdır. Sonrasında temizlik gerektirmeyen bu haşere ilaçlaması kolay bir yöntemdir. Hamam böceği, gümüş böceği, kalorifer böceği, güve, danaburnu, tatarcık sineği, kakalak, sinek, sivrisinek gibi haşereler için kullanılır.

Kokusuz Jel İlaçlama

Yine kokusuz olan püskürtme kullanılmadan evin belirli bölümlerine uygulanarak yapılan jel ilaçlama işlemi de haşere ile mücadele durumunda tercih edilen yöntemdir. Jel ilaçlama öncesinde, sırasında ve ilaçlama sonrasında herhangi bir önlem alınmasına gerek yoktur. Çünkü kokusuz olan haşere ilaçlama tehlike içermez. Böcek ilaçlama firmaları tarafından yapılan jel ilaçlama sonrasında birkaç hafta kadar fırın ve buzdolabı arkalarının, kapı çerçevelerinin silinmemesi haşere ile mücadele için yapılan ilaçlamanın etkisinin daha fazla olmasına sebep olacaktır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir