Garanti İlaçlama

Kulağa Kaçan İlaçlama

Kulağakaçan ilaçlama, özellikle açık alanlarda yapılmaktadır. Kulağa kaçan böceği yapı olarak çok farklı bir böcektir. Kulağakaçan böceği rahatlıkla tanınacak özeliklere sahiptir. Kulağakaçan böceği yapı olarak kafası küçük karnı ise büyük haşerelerdir. Kulağakaçan böceğinin 6 ayağı var ve başının ön kısmında 1 çift büyük antenleri 1 çiftte ufak antenleri vardır.

Kulağa kaçan ilaçlama önemlidir. Çünkü bu haşereler yapılarındaki özelliklerini de insanların aleyhine kullanabilirler. Kulağakaçanı diğer haşerelerden ayıran en belirgin özelliği, kuyruğunun uç kısmında 1 çift kıskacı olmasıdır. Bedenleri üzerinde minik kanatları vardır fakat bu kanatlarını uçmak için kullanmazlar. Beslenmelerine ve yaşam alanlarına göre farklı boy ve yapılara sahip olan kulağakaçan böcekleri ortalama 5 cm kadardırlar. Kulağakaçanlar beslenme olarak otçul beslenen haşerelerdir. Bitkilerin taze aksanlarından, yapraklarından, meyvelerinden yerler ve sebze ve meyvelerimize zarar verirler. Çiftçilere daha sağlıklı çalışma alanları sunmak ve ekinleri daha verimli hale getirmek için kulağakaçandan kurtulmak, buna bağlı olarak da kulağakaçan ilaçlama hizmeti almak şarttır. Bu böcekler gündüz, gece fark etmede dolaşıp beslenebilirler.

Kulağakaçanlar nerelerde yaşar?

Kulağakaçan evlerimize aldığımız meyve sebzeler ile ya da evlerimize yakın olabilecek ağaç, yeşilliklerden gelmektedir. Renkleri yaşadıkları bitki ve ortama bağlı olarak değişmektedir ancak çoğunlukla kızıl, kahverengi, siyah veya sarımsı renkte görülürler. Kulağakaçanlar evlerimize geldiklerinde tehlikeli olabileceklerinden kulağa kaçan ilaçlama ile etrafımızdaki yeşillikleri, ormanlık alanları periyodik olarak kulağakaçan ilaçlaması ile temizlettirmek şarttır.Kulağakaçan ilaçlama firmaları, gelişmiş ilaçlama yöntemleri sayesinde yeşil alanlara zarar vermeden ilaçlama uygulamalarını gerçekleştirmektedir.

Kulağa kaçan böcekleri ayrıca besin olarak böcek ölülerini ve diğer hayvanların leşleriyle de tüketebilirler. Hatta bazen ufak börtü böcekleri de kıskaçları ile sıkıp öldürerek yiyebilmektedirler. Kulağa kaçan böcekleri bizler içinde tehlikeli haşerelerdir. Uyku anında insanların burnuna, ağzına ve kulağına kaçabilir. Kulağakaçan ismini de buradan almıştır. Kulağakaçan ilaçlama için ilaçlama firmalarından bilgi alın ve yasal olan ilaçlama şirketleri ile çalışın.

Kulağa kaçan böceği ilaçlaması için sıvı püskürtmeli ilaçlar kullanılır. Kulağakaçan ile mücadele için jel ilaçlar ve diğer ilaçlar pek etki etmez. İlaçlamayı gerçekleştirecek kişilerin mutlaka bu işin eğitimini almış olmaları gerekmektedir.

  • Kulağakaçan böcekleri ne ile beslenir?

Kulağakaçan beslenmesinde genellikle bitkiseldir. Bitkilerin yaprakları, taze aksanlarını ve bitki meyveleri ile beslenir. Kulağakaçan böceği ayrıca böcek ve ölmüş hayvan leşleriyle de beslenirler. Tehlikeli canlı olmaları sebebiyle zararları da fazladır ve bu nedenle kulağakaçan ilaçlama ile yok edilmeleri gerekir.

Kulağakaçan böceği insanın kendisine nasıl zarar verir?

Kulağakaçan haşereleri insanlar uyku halinde iken burun ağız ve kulaklarından içeri girip insanlara zarar verirler. Özellikle insanların kulaklarından içeri girip, kulak zarını patlatmalarından dolayı bu böcek Kulağakaçan ismini almıştır. Tehlikeli olabildikleri için bir an önce yok edilmeleri gerekmektedir. Bireysel olarak kulağakaçan ile mücadele zordur. Bu nedenle profesyonel yardım alınarak, kulağakaçan ilaçlama uygulatılmalıdır.

  • Kulağakaçan böceği nerelerde bulunur?

Kulağakaçan böcekleri yeşil bitkilerin bol olduğu yerlerde yaşarlar. Kulağakaçan haşereleri ilkbahar ve yaz aylarında aktif iken, kışları ağaç kovuklarında ve kaya diplerinde zaman geçirirler. Havaların ısınmasıyla daha sık karşılaşabileceğimiz kulağakaçandan kurtulmak kolay değildir. Bu nedenle bu durumlarda böcek ilaçlama firmaları tarafından yardım alınmalıdır.

  • Kulağakaçan böceği insana ne zaman zarar verir?

Kulağakaçan bu böcekler insanlar uyurken insanların ağız, burun ve kulağına kaçarlar. Aynı zamanda kulağakaçan böcekleri evdeki saksılara ve bahçemizdeki meyve ve sebzelere zarar verir. Zararlarını önleyebilmek amacıyla böcek ilaçlama şirketleri ile irtibata geçilmeli, kulağakaçan ilaçlama uygulatılmalıdır.

  • Kulağakaçan böceği en kolay nasıl tanınır?

Kulağakaçan böceğinin 1 çift büyük 1 çiftte küçük olmak üzere 4 adet antenleri vardır. Kuyruk kısmında iki kıskacı bulunan Kulağakaçanların vücut yapısı uzun ve incedir. Kulağakaçan görüldüğü durumlarda kesinlikle ilaçlama firmaları tarafından yardım alınmalı ve görülen alana kulağakaçan ilaçlama uygulatılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir