Garanti İlaçlama

Lağım Faresi

Diğer fare türlerinden büyüklükleriyle ayırt edilebilen lağım fareleri çok pis kemirgenlerdir. 15-25 cm boyutlarda olan lağım faresi ağırlığı da beslenme şekillerine göre değişir. 200-500 gr olarak değişen kiloları bulunur. Kaba, kısa ve küt türlü, iri gözlü fare türüdür. Özellikle lağımlarda görülürler. Bunun dışında bina bodrum katlarında, apartman çatı katlarında, kömürlüklerde de rastlanabilen lağım fareleri yiyecek ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri her alana girebilirler. Bu nedenle tehlikelidirler. Lağım faresi ilaçlama firmaları tarafından uygulanacak lağım faresi ilaçlama fare sorununuz için çözüm olacaktır.

İnsan gıdaları da tükettikleri için ev içlerinde de bulunurlar. Ciddi sağlık sorunlarına sebep olurlar. Çünkü bulundukları alanların pis olması sebebiyle geçtikleri alanlara birçok mikrop bulaştırırlar. Üremelerini de doğurarak gerçekleştiren lağım fareleri yılda 2-6 kez doğurmakta ve her doğumda 8-9 yavru dünyaya getirmektedir. 2-3 ay gibi kısa sürede erişkin hale gelen lağım faresi yavruları da zarar vermeye başlar. Yaklaşık lağım faresi ömrü 3 haftadır.

Lağım faresi ile mücadele kesinlikle bireysel olmamalıdır. Hem büyük zaman kaybı ile hem de başarısız sonuçlanacak yöntemler insan sağlığına da zarar verebilir. Bu nedenle profesyonel fare ilaçlama şirketleri ile çalışılmalıdır. Tecrübeli kadrosuyla 7/24 lağım faresi ilaçlama konusunda da size destek olan Garanti İlaçlama Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı bir ilaçlama şirketidir. Lağım faresi ile mücadele edecek kişiler, fare ilaçlama tercih edecekleri zaman, ilaçların da ziraat mühendisleri tarafında üretilmiş olmasına dikkat etmelidir.

FARELER VE FARELER İLE MÜCADELEDE AKLIMIZA GELEN SORU VE CEVAPLARI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir