Garanti İlaçlama

Pire nerelerde yaşar?

Pireler kan emerek beslenen haşereler oldukları için genellikle insan, kedi, köpek, güvercin ve kümes hayvanları gibi canlılarda görülürler. Ancak türlerine bağlı olarak bulundukları yerler değişebilmektedir. Bulundukları yerlerde büyük zarar teşkil eden pirelerden kurtulmak ve bu amaçlar alanın açık ya da kapalı olması fark etmeksizin pire ilaçlama yaptırılması gerekmektedir.

Pirenin yaşayabiliyor olacağı alanlarda bulunurken sıçrayabilme özellikleri düşünülerek hareket edilmesi gerekmektedir. Çünkü bu haşereler her tür alana kolayca geçebilmektedirler. Farklı besinlerle farklı yerlerde görülmeleri mümkündür. Örneğin kedi piresi, daha çok sağlıksız ve besinsiz kedilerin üzerlerinde görülmektedir. Bu nedenle özellikle sokak hayvanlarında ve barınaklarda bu haşereler ile mücadele oldukça önemlidir. Toz piresi ise, daha çok kullanılmayan eşyalarda, kiler, bodrum katlarında, tozlu, kirli yerlerde bulunurlar. Buraların hijyen olmaması bu haşerelerin görülebilme riskini yükseltmektedir. Pamuk piresi, bitkilerde bulunur ve bu yaprak ve bitkilerin çürümesine, kurumasına neden olmaktadır. Pirelerden kurtulmak, verebilecekleri zararlara engel olmak, insan sağlığı ve çevre açısından oldukça önemlidir. Bu amaçla haşere ilaçlama şirketleri sizlere pire ilaçlama hizmetleri sunmaktadırlar. Bu gibi kuruluşlardan yardım almadan bireysel olarak pire ile mücadele etmeyi tercih ederseniz, bunun sonucu sadece zaman kaybından ibaret olacaktır.

Pireler Nasıl Beslenir?

İnsan üzerlerinde görülen pireler de mevcuttur ve bu haşereler üzerlerinde bulundukları insanların kanlarını emerek beslenirler. pire ısırığı sonrasında kaşıntı, kızarıklık gibi belirtilerin sonucunca kalıcı yaralar, alerjik enfeksiyonların görülmesinin yanı sıra, bu haşerelerin bulaştırdıkları virüsler nedeni ile kişilerde humma, verem, tifüs gibi hastalıklar da görülebilmektedir. Ciddi sağlık sorunlarına neden olan pirelerden kurtulmak bu yüzden ihmal edilmemelidir. Haşere ilaçlama şirketleri sıvı ilaçlar kullanarak gerçekleştirdikleri pire ilaçlama sayesinde sizleri, her alanda görülebilecek bu haşere sorunlarınızdan kurtarmaktadır. bu konuda Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlı çalışmalarına devam eden ve 7/24 ulaşabileceğiniz Garanti ilaçlama ile irtibat kurarak, hizmet almanız da mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir